ManşetTürkiye

Hakkari Valiliği’nden Newroz öncesinde 15 gün etkinlik ve eylem yasağı

0

Hakkari Valiliği, kentte gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, basın açıklamaları, açlık grevi, çadır kurma, stant açma gibi eylem ve etkinlikleri 15 gün süreyle yasakladı.

17 Mart 00.01 itibariyle başlayıp 31 Mart 23.59’a kadar sürecek yasak 21 Mart günü kutlanan Newroz için de geçerli.

Valilik ve Kaymakamlık onaylı etkinlikler muaf

Yapılan açıklamada yasağın Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ile İl İdaresi Kanunu’nun ilgili hükümleri gereğince alındığı belirtildi. Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ise yasaktan muaf tutuldu. Yasaklanan eylem ve etkinlikler ise şu şekilde aktarıldı:

Miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma ve protesto eylemi, insan zinciri oluşturarak yapılabilecek protesto, yürüyüş ve toplanmalar, halk kürsüleri şeklinde toplantı, toplanmalar, halk toplantıları, ses yayın araçları (taşıt, mobil vb. araçlar) ile yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, imza toplama, imza kampanyası, dilek feneri, balon uçurtmak, drone, paramotor, planör vb. her türlü hava faaliyetleri, kamu kurum kuruluşları hariç anma toplantısı, anma töreni, konser, şenlik, tiyatro, skeç, sinevizyon, pandomim ve benzeri faaliyetler, meşale yakma, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş, poster asma, sticker yapıştırma türündeki her türlü eylemlerin, etkinliklerin ve faaliyetlerin yapılmasını yasaklama kararı alınmıştır.”

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.