EkolojiManşet

Kavak Deresi’ne kimyasal karıştı

0

Çerkezköy’den geçen Kavak deresinin renginin değişmesi üzerine yapılan incelemede, dereye bölgedeki OSB kaynaklı, içeriği belli olmayan kimyasal madde karıştığı belirlendi.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bulunan Kavak Deresi’nin renk değiştirip, kirli akması üzerine suda ön inceleme yapıldı. Dereye, Organize Sanayi Bölgesi TIR Garajı’nın altından geçen yağmur suyu kanallarından, içeriği belli olmayan kimyasal madde karıştığı belirlendi.

Çerkezköy’den geçen ve Çorlu Deresi ile birleşen Kavak Deresi, son günlerde bazı kesimlerinde kirlenerek, gri ve siyah akmaya başladı. Bunun üzerine Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Kavak Deresi’nde inceleme yaptı. Dereye kimyasal madde karıştığının belirlenmesi üzerine Zabıta Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili tutanak tutarken, Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerine de haber verildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vekili Kaan Sinan Tohumcu ve ekipler, Kavak Deresi çevresindeki beş kilometrelik alanda inceleme yaparak, dereden incelenmek üzere numuneler aldı.

More in Ekoloji

You may also like

Comments

Comments are closed.