ManşetSpor

Kartal potada yolu yarıladı

0

Beko Basketbol Ligi play-off final serisi ikinci maçında Beşiktaş Milangaz , Sinan Erdem Spor Salonu’nda AnadoluEfes’i 76-71’lik skorla mağlup ederek seride durumu 2-0’a getirdi.

Serinin üçüncü maçı 3 Haziran Pazar günü saat 17: 00’da Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak.

İki takımında hücumda tutuk başladığı mücadelede 4.dakika Carlos Arroyo ile Dusko Savanovic’in karşılıklı sayılarıyla 2-2 eşitlikle geçildi. Özellikle hücumlarda Savanovic’in basketleriyle etkili olan Anadolu Efes, reklam molasına da 10-6 üstün girdi. Pops Mensah Bonsu ile rakibine karşılık veren Beşiktaş Milangaz karşısında ilk periyotu ev sahibi ekip 16-11 önde tamamladı.

İkinci periyotun da ilk dakikalarında iki takım hücumda skor üretmekte zorlandı. Zoran Erceg’in oyuna ağırlığını koyduğu dakikalarda üretkenliğini arttıran Beşiktaş Milangaz, 16.dakikada skorda dengeyi yakaladı (21-21). Ancak Kerem Tunçeri ve Cenk Akyol’un dış atışlarıyla basketler bulan Anadolu Efes, devre sonunda da soyunma odasına 33-32 önde giden taraf oldu.

Üçüncü periyota iki takımda hücumda iyi başlarken, Tarence Kinsey ile Kerem Tunçeri’nin basketleriyle 24.dakikada Anadolu Efes durumu 41-39’a getirdi. Serhat Çetin’in top kaybını Ermal ile smaç basket olarak değerlendiren Lacivert Beyazlılar, buna karşın reklam molasının ardından Arroyo’nun hücumdaki etkinliğine engel olamadı.

Son dakikaya David Hawkins’in serbest atış çizgisinden bulduğu iki isabetle giren Beşiktaş Milangaz, üçüncü periyotu da 51-52 önde tamamladı. Esteban Batista ile Carlos Arroyo’nun karşılıklı basketleriyle mücadelenin final periyotunda ilk 1.5 dakika geri kaldı. Dawid Hawkins’in savunmada kaptığı topları Ersin Dağlı ve Carlos Arroyo ikilisiyle sayıya çeviren Siyah Beyazlılar, 37.dakikaya da 60-64 önde girdi. Son dakikaya 65-69 üstün giren  Beşiktaş Milangaz, taktik faulleri değerlendirdiği karşılaşmadan da 71-76 galibiyetle ayrıldı.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.