ManşetSivil Toplum

Karamanoğlu’nun babası: bedava ölüm

0

Dün gece Kulaksız’da iki grup arasında çıkan çatışmada hayatını kaybeden 22 yaşındaki Burakcan Karamanoğlu’nun cenazesi nin Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemi tamamlandı.  Karamanoğlu’nun babası Adli Tıp önünde yaptığı açıklamada “Benim canım yanıyor. Yarın başkasının canı yanar. Yazık, günah bu millete. Bu gençlere yazık. Birlik beraberlik olacağız.” dedi.  Olaya tepki gösteren bir grup Okmeydanı Kulaksız semtinde düzenlediği yürüyüş devam ediyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı,Burak Can Karamanoğlu’nun öldürülmesi ve iki kişinin de yaralanmasıyla ilgili soruşturma başlattı.Nöbetçi olduğu için soruşturmayı devralan ve inceleme başlatan İstanbul Cumhuriyet Savcılarından Faruk Söker’in, olaya ilişkin İstanbul Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından hazırlanacak olan olay yeri inceleme raporu ile maktul Karamanoğlu’nun cenazesinin sevk edildiği Adlı Tıp Kurumu Başkanlığı’ndan da Adli Tıp raporu beklediği öğrenildi.

BimuXN4IAAAWRWf

Kulaksız semtinde yürüyüş devam ederken “Burakcan ölümsüzdür, kalbimizde yaşıyor”, “Dörtyol uyuma şehidine sahip çık” sloganları atan grup Berkin Elvan’ın oturduğu mahalleye gitmek istedi. Ancak çevik kuvvet ekipleri Okmeydanı’na çıkışlarına izin vermedi. Yürüyüş sırasında bir grup CHP’nin Kulaksız Dörtyol’daki seçim irtibat bürosuna saldırdı.

“10 dakika içersinde kör kurşun geliyor”

Baba Karamanoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Akşam evde yemeğe geldim. Oğlum da işten geldi. Yemek yedik. Ben çıkıyorum dedim. Benden sonra annesine dışarı çıkıyorum demiş. Annesi de ‘dışarıda olaylar var çıkma’ demiş. Benim evim ana caddeye yakın. Bizim olduğumuz muhitte olay olmaz. 200 metre yukarıda. Olayların kaynağının olduğu yerde vatandaşlar toplu halde yürüyerek geliyorlar. Işıklar da sönük. Saat 6’da ışıkları söndürdüler. Bunlar da üç arkadaş kol kola giriyorlar. Caddenin kenarında bunları gözlüyorlar. Onlar, onların üzerine geliyor. Hepsi beş dakikada biten iş . Çocuğun eve gelip, dışarıya çıkıp hadisenin olması hepsi on dakika. 10 dakikanın içerisinde kör kurşun geliyor. İsabet ediyor. Kurşun eylemcilerden gelmiş.”

“Askerden geleli 3 ay olmuştu, mağazada çalışıyordu”

“Herhangi bir kavga yaşanmış mı” sorusuna ise baba Karamanoğlu şu yanıtı verdi:

“Hayır bizimkilerde bir şey yok. Bizimkiler sadece onlara bakıyor, merak işte genç çocuklar. 22 yaşında genç çocuk. Merak edip bakıyorlar. Gidiyorlar üç arkadaşıyla beraber. Karanlık tabi. Zifiri karanlık. Mermi nereden geliyor. Olduğu yere yıkılıyor. Yanındaki arkadaşı dürtüyor. Ne oluyor diyor. Ses yok. Düşüyor olduğu yere. Yüzünü vuruyor. Dudağı yarılıyor. Kurşun buradan girmiş, buradan çıkmış. Bedava ölüm. Bir mağazada çalışıyordu. Üç ay oldu askerden geleli. Benim sağla, solla herhangi bir şeyle ilgim yok. Biz hep Türk milletiyiz. Türk’üz. Vatanımız tek. Bu olayları biz tasvip etmiyoruz. Nedir yani? Okmeydanı’nda kırmadıkları dükkan, yer kalmadı. Yaktılar, yıktılar her tarafı. Böyle şey yok. Polis yok. Bir tane polis önlerine çıkıp nereye gidiyorsun arkadaş diyen yoktu. Herkesin evladı var. Benim canım yanıyor. Yarın başkasının canı yanar. Yazık, günah bu millete. Bu gençlere yazık. Birlik beraberlik olacağız.”

Karamanoğlu’nun cenazesi Kasımpaşa Piyalepaşa Camii’nde kılınacak ikindi namazından sonra memleketi Giresun’un Alucra İlçesi’ne götürülecek.

(Yeşil Gazete)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.