ManşetTürkiye

İzmit’te Reyhanlı protestosuna polis müdahalesi

0

Reyhanlı’daki patlamaları protesto etmek için yürüyüş yapmak isteyen Emek ve Demokrasi Platformundan yaklaşık 150 kişilik grubu polis tazyikli su sıkarak dağıtmak istedi. Çıkan arbedede 16 kişi gözaltına alındı.

İzmit Belediye İş Merkezi önünde biraraya gelen yaklaşık 150 kişiden oluşan Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri Reyhanlı’daki patlamayı protesto etmek amacıyla Sabri Yalım Parkı’na yürümek istedi.

Polis, yürüyüşün izinsiz olduğu gerekçesiyle izin vermeyeceklerini söyledi. Bunun üzerine protestocular ile polis arasında arbede yaşandı.

Polis, tazyikli su sıkınca eylemcilerde çevreden bulduğu parke taşlarını polise fırlattı. Tazyikli su nedeniyle dengesini kaybedip yere düşen Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Güner Kizir başından hafif şekilde yaralandı. Daha sonra çevik kuvvet polisi Fethiye Caddesi’nin ara sokaklarında protestocuları kovaladı. Bu sırada kent esnafıda polise ıslık çalarak ve alkışlayarak destek verdi. Emek ve Demokrasi Platformu üyesi 16 kişi Çevik Kuvvet Ekiplerince yaka paça gözaltına alındı.

(Ntvmsnbc)

 

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.