EmekManşetTürkiye

İzmir ve İstanbul Büyükşehir belediyelerinde asgari ücret 3.100 TL

0
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, büyükşehir belediyeleri, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücret tutarının net 3 bin 100 lira olarak belirlendiğini duyurdu.

Tunç Soyer de, “Asgari ücret 2 bin 825 lira olarak açıklandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerinde çalışan personel için asgari ücret 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren net 3 bin 100 lira olarak uygulanacaktır. Çalışanlarımıza hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

Konya Tuzlukçu’da 4.500, Eskişehir Büyükşehir’de 3.500 TL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun asgari ücretin 3 bin 100 TL olması gerektiği yönündeki açıklamasının ardından, pek çok CHP’li belediye asgari ücreti net 3 bin 100 lira olarak belirledi. Önce Konya‘nın Tuzlukçu İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, belediyede asgari ücreti 4 bin 500 lira yaptı. 

Ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi ile çok sayıda ilçe belediyesinde asgari ücret 3.100 TL olarak açıklandı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde asgari ücret 3 bin 350 lira oldu.

Manisa Akhisar, İzmir Bornova ve Konak, Mersin Mezitli ve Eskişehir Tepebaşı ilçe belediyelerinde asgari ücret 3100 lira olarak belirlendi. 

Kategori: Emek

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.