EmekManşetTürkiye

İzmir ve İstanbul Büyükşehir belediyelerinde asgari ücret 3.100 TL

0
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, büyükşehir belediyeleri, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücret tutarının net 3 bin 100 lira olarak belirlendiğini duyurdu.

Tunç Soyer de, “Asgari ücret 2 bin 825 lira olarak açıklandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerinde çalışan personel için asgari ücret 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren net 3 bin 100 lira olarak uygulanacaktır. Çalışanlarımıza hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

Konya Tuzlukçu’da 4.500, Eskişehir Büyükşehir’de 3.500 TL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun asgari ücretin 3 bin 100 TL olması gerektiği yönündeki açıklamasının ardından, pek çok CHP’li belediye asgari ücreti net 3 bin 100 lira olarak belirledi. Önce Konya‘nın Tuzlukçu İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, belediyede asgari ücreti 4 bin 500 lira yaptı. 

Ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi ile çok sayıda ilçe belediyesinde asgari ücret 3.100 TL olarak açıklandı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde asgari ücret 3 bin 350 lira oldu.

Manisa Akhisar, İzmir Bornova ve Konak, Mersin Mezitli ve Eskişehir Tepebaşı ilçe belediyelerinde asgari ücret 3100 lira olarak belirlendi. 

More in Emek

You may also like

Comments

Comments are closed.