DünyaHayvan HaklarıManşet

İspanya’da boğa güreşlerine karşı binlerce kişilik protesto: Vahşete son

0

İspanyol hayvan hakları partisi PACMA ve binlerce hayvan hakkı savunucusu, Cumartesi günü dünyanın en büyük boğa güreşi arenalarından biri olan Madrid’deki Las Ventas arenasında boğa güreşi karşıtı gösteri yaptı.

Arena çevresinde yeşil renkli bayrakları, pankart ve davullarıyla yürüyüş yapan kalabalık, ardından ana giriş binası önünde eyleme devam etti.

Yapılan konuşmada “İspanya genelindeki boğa güreşlerinde her yıl binlerce hayvan en acımasız şekillerde öldürülüyor. Boğa güreşlerinin toplumun çoğunluğu tarafından reddedilmesine rağmen yönetimler bunu kamu parasıyla sübvanse etmeye devam ediyor ve PACMA dışındaki tüm siyasi partiler taraf olmaya devam ediyor” denildi.

PACMA’nın sözcüsü Yolanda Morales, protestonun “İspanya’da hem boğa güreşlerinin hem de tüm boğa güreşlerinin ve hayvanlarla yapılan acımasız şenliklerin tamamen kaldırılmasını” amaçladığını söyledi.

Morales konuşmasının devamında partilerin ve yönetimlerin bu uygulamanın kaldırılmasını sağlamak için taahhütte bulunmasını istedi.

Gösteriye ülkenin farklı bölgelerinden hayvan hakları gruplarının temsilcileri ve ana panartla birlikte yürüyen ülkenin nlü sunucusu Jorge Javier Vázquez gibi bazı tanınmış isimler de katıldı.

More in Dünya

You may also like

Comments

Comments are closed.