Türkiye

İmralı açılımına Tatlıses’den destek

0
Görsel Balıklıgöl.com'dan alınmıştır

Görsel Balıklıgöl.com'dan alınmıştır

İbrahim Tatlıses, twitter hesabından Öcalan’ın İmralı’da MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile başlayan ve milletvekilleri Ahmet Türk ve Ayla Akat Ata ile devam eden görüşmelerine destek verdi.  İbrahim Tatlıses, sosyal medya üzerindeki takipçilerine, PKK’nın silahsızlanması ve Kürt sorununun çözümü konusunda 4 ayrı twit attı.

Tatlıses, twitter hesabı üzerinden MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile başlayan ve milletvekilleri Ahmet Türk ve Ayla Akat ile devam eden Öcalan’la görüşmelere destek verdi.

Tatlıses, twitter üzerinden şu mesajları iletti:

“Silah bırakma meselesi ne bir şahsın, ne de bir partinin meselesidir. Bu mesele ağlayan anaların, babaların, bacıların, Türkiye’nin meselesidir.

Ben de insan sevdalısı bir sanatçı olarak, istek ve arzum şudur ki, özlediğim barış yolunun önüne hendek değil, köprü kurulmasını görmektir.

Buna şahsım da dahil olmak üzere, kim engel olursa olsun, tarih bunu affetmeyecektir ve dibi görülmeyen karanlık bir çukura gömecektir. 40 yıllık sanat hayatım bu acıları görmek ve yaşamakla geçti. Ne kadar ömrüm kaldı ki? Bırakın da bu gözler barışla süslenmiş ülke görsün.”

Tatlıses’in twitter hesabı twitter.com/imparatoribo

(RotahaberMarksist.org, Balıklıgöl.com)

 

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.