Kültür-SanatLGBTİ+Manşet

Homofobik yasaklarda bugün: Gökçe’nin konseri iptal edildi

0

Müzisyen Gökçe’nin Afyon Sandıklı konseri, şehrin AKP’li belediye başkanı eliyle iptal edildi.

Onur Ayı bitti, LGBTİ+ yasakları bitmedi. Hükümet’in LGBTİ+ karşıtı politikalarının son hedefi müzisyen Gökçe’ydi. Geçtiğimiz yıllarda Onur Haftası’nı “Aşk aşktır” diyerek sosyal medya hesabından kutlayan müzisyen Gökçe’nin Afyon Sandıklı konseri iptal edildi.

KaosGL‘nin aktardığına göre; Sandıklı’nın AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Çöl, sanatçının sosyal medya hesaplarını didik didik ederek paylaşımlarını buldu ve konserin iptal edilmesini sağladı. Çöl, sansürü kendi sosyal medya hesabından şöyle itiraf etti:

“Sandıklı’mızın ve Aziz Milletimizin dikkatine; 11 Ağustos 2023’de planladığımız organizasyon, bizzat yaptığım incelemeler neticesinde davetli sanatçının LGBT desteği içeren ve Sn. Cumhurbaşkanımıza karşı iftiraya varan paylaşımları nedeniyle iptal edilmiştir.

Her zaman dediğimiz gibi, biz bu ülkenin evladıyızı. Ne Sn. Cumhurbaşkanımıza ne de kutsal değerlerimize zarar veren hiç kimseyi kabul etmedik etmeyiz! Bırakın bu içerikleri paylaşanların Sandıklı’da sahneye çıkmasını, ilçemiz sınırlarından giremez! Aziz milletimize arz ederim!”

You may also like

Comments

Comments are closed.