SporKoronavirüs SalgınıManşet

Hentbol ligleri de iptal

0

Türkiye Hentbol Federasyonu, tüm hentbol liglerinin normal sezon sıralamasına göre tescil edildiğini bildirdi. Federasyondan yapılan açıklamada, “Hiçbir ligimizde ve Türkiye Kupası’nda şampiyon ilan edilmeyecektir. Sezon öncesi ilan edilen statülerde yer alan ligden düşme uygulanmayacaktır” denildi. 

Türkiye’de ve tüm dünyada Covid-19 salgınının neden olduğu belirsizlikle mücadelede, federasyonun üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalıştığının kaydedildiği açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu ile birlikte hentbol faaliyetleri ile ilgili olarak izlenecek yol, federasyonumuz tarafından büyük bir titizlikle yürütülmeye çalışılmıştır. Oluşan durum ile yaşanan belirsizliğin lig faaliyetlerimiz ve Türkiye Kupası müsabakalarımıza olumsuz etkiler vermemesi adına yönetim kurulumuz telekonferans yöntemi ile bir toplantı gerçekleştirmiştir. Türk hentbolunun içerisinde yer alan sporcu, antrenör, hakem, idareci kısaca hentbol ailesinin sağlığını korumak amacıyla, Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu, kulüplerin Avrupa kupalarındaki temsil hakları liglerin sıralaması göre yönetim kurulumuz tarafından belirlenecektir. Gelecek sezonun lig yapıları, takım sayıları, ilgili mevzuat hükümlerine göre yönetim kurulumuz tarafından oluşturulacaktır.”

TFF yalnız kaldı

Basketbol ve voleybol federasyonları da dün yaptıkları açıklamada  ligi olduğu gibi tescil ederek şampiyon çıkarmadıklarını ve küme düşmenin uygulanmayacağını açıklamıştı.

Öte yandan TFF yönetimi, liglerin 12 Haziran’da başlaması kararından henüz geri adım atmadı

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.