ManşetTürkiye

HDP Meclis’deki çalışmalarını durdurdu

0

HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile 7 milletvekilinin tutuklanmasının ardından Diyarbakır’da toplanan HDP Meclis Grubu ve Merkez Yürütme Kurulu’nın aldığı kararı Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen açıkladı.

30080205Açıklamaya göre HDP TBMM’deki bütün çalışmalarını durdurma kararı aldı. Bilgen şöyle dedi:

“Meclis grubumuz ve Merkez Yürütme Kurulumuz ile birlikte yaptığımız tartışmalar sonucunda demokratik siyaset tarihimizin bu en kapsamlı ve karanlık saldırısı karşısında yasama organındaki çalışmalarımızı durdurmaya ve bir kez daha halklarımızla buluşmaya karar verdik.

Önümüzdeki günlerde ev ev, mahalle mahalle, köy köy, il il, ilçe ilçe dolaşarak halkımızın şikayet ve önerilerini dinleyeceğiz. Bileşenlerimizle, bütün ittifak güçlerimizle, kurum ve kuruluşlarımızla, demokrasi, barış ve emek güçleriyle, sivil toplum örgütleriyle, sendika ve meslek birlikleriyle, inanç gruplarıyla, kadın, çevre ve ekoloji hareketleriyle tartışarak önerilerini alacağız. Tüm bu istişarelerin sonucunda yapılan önerileri değerlendirerek, sonuçları kamuoyuna paylaşacağız ama sadece bununla kalmayıp, ortaya çıkan öneriler doğrultusunda geleceği birlikte örmek için adımlar atacağız. Kayyum cumhuriyeti karşısında demokratik cumhuriyet mücadelesini birlikte büyüteceğiz.”

(Cumhuriyet, Yeşil Gazete)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.