Koronavirüs SalgınıManşetTürkiye

‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasından koronavirüs haritası güncellendi

0
Sağlık Bakanlığı‘nın gerçekleştirdiği ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasına yeni gelen güncellemeyle, kullanıcılar sadece yakın çevresindeki değil, diğer tüm illerdeki vaka yoğunluklarını da görebilecek. Uygulamada ayrıca koronavirüs vakalarının ve can kayıplarının en çok görüldüğü İstanbul’un ilçe ilçe durumu da izlenebiliyor. 

Ataşehir.

Mobil uygulama, bir süredir Android ve App Store platformlarında yayında. Koronavirüs testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeleri gösteren uygulama her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor. 

Beykoz.

Kullanıcılar, ‘Ailem’ bölümüne dahil ettiği insanlardan herhangi biri pozitif ya da temaslı ise uyarılıyor. 

Esenler.

Vatandaşları koronavirüs konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirildiği belirtilen uygulama ile telefon numarası doğrulaması yapılarak adım adım sorulan soruları cevaplayıp şikayetlere göre nasıl davranılması gerektiği anlatılıyor. 

Kadıköy.

Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına ulaşılabiliyor. Evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğu görülebiliyor.

Ümraniye.

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.