Hayvan HaklarıManşet

Hatay’da sokakta yaşayan hayvanların zehirlendiği iddiasına yönelik soruşturma başlatıldı

0

Hatay Valiliği, sokakta yaşayan 11 hayvanın zehirlendiği iddiasına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak Defne ilçesindeki olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Olayın aydınlatılmasına yönelik kolluk kuvvetlerince çalışma yapıldığı belirtilen açıklamada “7 Kasım 2021 Pazar günü sosyal medyada yayınlanan ilimiz Defne ilçesinde ‘Sokak Hayvanlarının Zehirlenmesi’ olayı ile ilgili Valiliğimizce tahkikat başlatılmış olup söz konusu olayın aydınlanmasına yönelik kolluk kuvvetlerimizce bölgede konuşlu MOBESE ve güvenlik kameraları incelemeye alınmıştır” denildi.

Açıklamada “Hayvanlar dünyayı birlikte paylaştığımız varlıklardır. Yaşayan tüm canlılar gibi onlar da doğanın, eşit haklı bireyidir. Rahat yaşamalarını sağlamak, onlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek ve en iyi şekilde korunmaları kamunun görev ve sorumlulukları arasında yer almaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Neler yaşandı?

Hatay’ın Defne ilçesi Sümerler Mahallesi Mezarlığı çevresinde, hayvanseverlerin beslediği dokuz kedi ile iki köpek, pazar günü akşam saatlerinde ölü bulunmuştu.

Hayvanseverler, çevrede yaptığı araştırmada tavuk kırıntısı bulmuştu. Hayvanların zehirlenmiş olabileceğini ileri süren vatandaşlar, duruma tepki gösterdi.

You may also like

Comments

Comments are closed.