İfade ÖzgürlüğüManşetTürkiye

Gergerlioğlu Meclis nöbetini sürdürüyor: AYM sonucuna kadar ayrılmayacağım

0

Milletvekilliği düşürülen HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bugün Twitter hesabından bir video yayımladı.

Gergerlioğlu, yayımladığı videoda  Meclisten ayrılmadığını, milletin iradesi ve demokrasi için nöbette olduğunu dile getirdi.

‘Anayasa Mahkemesi sonuçlanana kadar ayrılmayacağım’

Milletvekilliğinin düşürülmesi haberlerinin ardından hem ulusal hem de uluslararası kamuoyundan çok güçlü bir destek aldıklarını söyleyen Ömer Faruk Gergerlioğlu, Anayasa Mahkemesi sonuçlanana kadar da Meclisi terk etmeyeceğini ifade etti:

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeyim. Ayrılmadım. Dün milletvekilliğim düşürüldü. Ama ben direniş yolunu seçtim. Genel Kurul’daydım ve daha sonra Genel Kurul’dan sonra HDP toplantı odasındaydım. Arkadaşlarımla birlikte buradaydık geç saatlere kadar. Ve daha sonrasında da ben Meclis’ten ayrılmadım. Milletvekili arkadaşlarım da refakat etti ve burada sabahladık. Koltuğun üstüne sabahladım. Ayaktayız. Milletin iradesi için, demokrasi için nöbetteyiz.

Çok güçlü bir destek aldık dün. Ulusal ve uluslararası kamuoyu bize çok güçlü bir destek verdi ve bu destek de sanırım devam edecek. Çünkü çok ağır ve haksız bir kararla karşı karşıyayız. Aceleci, afaki ve hasmane, siyasi bir karar var karşımızda. Biz milletin iradesiyle buraya geldik. Millet bize bu vekilliği verdi. Millet alır. Bu yüzden ben millete dayanıyorum ve milletin desteğini bekliyorum. Kesinlikle de Anayasa Mahkemesi sonucuna kadar da buradan ayrılmayacağım.”

‘Burası bir demokrasi nöbeti yeri olacak’

Meclisten ayrılmayan Gergerlioğlu, burayı artık tüm Türkiye’deki hukuksuzluklara karşı bir direniş yeri olarak kabul ettiğini şöyle dile getirdi:

Burası bir demokrasi nöbeti yeri olacak. Bana destek vermek isteyen tüm kişi, kurum ve kuruluşlar destek verebilirler. Buradayım. HDP grup toplantı odasındayım. 24 saat buradayım ve ayrılmıyorum. Burayı artık tüm Türkiye’deki hukuksuzluklara karşı bir direniş yeri olarak kabul ediyorum. Arkadaşlarım da tam destek veriyor.

Dün partimize yönelik kapatma davası açıldı. bu demek ki topyekün bir saldırı. Topyekün bir karşı duruş sergilemek durumundayız. Bütün bu vekillikten düşürme, parti kapatma girişimlerinin de boş çabalar olduğunu buradan deklare ediyorum. tüm kamuyouna sevgi, saygı ve selamlarımı iletiyorum.”

You may also like

Comments

Comments are closed.