Spor

Futsal Euro 2012 Hırvatistan’da

0

2012 Avrupa  Futsal Şampiyonası Hırvatistan’da bugün başlıyor. Türkiye’nin ilk kez katıldığı şampiyonada Avrupa’nın en iyi 12 milli takımı mücadele edecek.

Karşılaşmalar 31 Ocak – 11 Şubat 2012 tarihleri arasında Zagrep Arena ve Split’teki Spaladium Arena’da oynanacak. Üçer takımlı dört grupta mücadele edeceği müsabakaların ardından gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlar çeyrek finale yükselecek.

Futsal Milli Takımı, İtalya ve Rusya ile birlikte C Grubu’nda yer alıyor. Turnuvada, Rusya’nın 1999’da, İtalya’nın ise 2003’te olmak üzere birer şampiyonlukları bulunuyor. Şampiyonaya Türkiye’nin yanı sıra İspanya, İtalya, Rusya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Azerbaycan, Sırbistan, Romanya, Slovenya ve ev sahibi Hırvatistan katılıyor.

Türkiye, İzmir’de düzenlenen birinci eleme turunda Karadağ, Moldova ve İsviçre’yi geride bırakarak grubunda birinci olmuş, Ukrayna’daki ikinci ön eleme turunda ise grubunu ikinci sırada tamamlayarak tarihinde ilk kez Futsal Avrupa Şampiyonası finallerinde oynamaya hak kazanmıştı. Türkiye ayrıca birinci eleme turundan gelerek şampiyonaya katılmaya hak kazanan tek takım oldu.

Milli takım, ilk maçını 1 Şubat Çarşamba günü TSİ 18.15’te İtalya ile Spaladium Arena Split’te oynayacak. Karşılaşma Eurosport’tan canlı yayınlanacak. Ay yıldızlılar gruptaki ikinci maçında Rusya ile 3 Şubat Cuma günü TSİ 19.30’da karşılaşacak. Bu karşılaşma ise Eurosport 2’den naklen yayınlanacak.

(Ajans Spor)

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.