ManşetTürkiye

Evren ve Şahinkaya’nın ifade vermesi için hazırlıklar tamamlandı

0

Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı ile  12 Eylül askeri darbesine ilişkin davanın sanıkları Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın sağlık durumları nedeniyle ifadelerinin sesli ve görüntülü iletişim teknolojisiyle alınmasına karar verildi. Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bu kararı üzerine duruşma salonunda başlatılan hazırlıklar tamamlandı. 12 Eylül davası duruşması 09:45’de Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nda başlıyor

Adalet Bakanlığı, mahkemenin kararı üzerine, davanın görüleceği duruşma salonuna kamera ve ekran sistemi kurdu. Salona, daha önce kurulan 2 LCD ekrana ek olarak, bugün 2 ekran daha yerleştirildi.

Ekranlardan ikisi sanık ve katılan avukatlarının bulunduğu bölümün yakınına kuruldu. Bir ekran, mahkeme heyetinin karşısına gelecek şekilde tavandan sarkıtıldı. Diğer ekran ise izleyicilerin görebileceği şekilde, sanıklar için ayrılan bölüme konulan masanın üzerine yerleştirildi.

Kenan Evren’in bulunduğu Ankara GATA ile Tahsin Şahinkaya’nın bulunduğu İstanbul GATA hastanelerine de sesli ve görüntülü sistemden birer tane kuruldu.

(Yeşil Gazete)

 

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.