Kanal İstanbulManşetTürkiye

Erdoğan’dan Kanal İstanbul çıkışı: Vizyon projesini boğmak için ellerinden geleni yapıyorlar

0

Bartın – Kurucaşile Yolu Açılış Töreni‘ne canlı bağlantı ile katılan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bağlantıda yaptığı açıklamalarda Kanal İstanbul projesine tepki gösterenleri hedef aldı.

Erdoğan projeye karşı çıkanlarla ilgili, “Çapsızların irademizi kırmasına müsaade etmeden doğru bildiğimiz yoldan ilerlemeyi sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.

‘Çağ atlatacak her projemizi sabote etmeye kalktılar’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye çağ atlatacak her projelerinin sabote edilmeye kalktığını ileri sürüp açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Erdoğan, tüm projeleri muhalefetin engellemelerine rağmen hayata geçirdiklerini savunarak, ‘Vatan Caddesi’ne ‘buraya uçak mı indireceksiniz’ diye karşı çıkanlar GAP Projesini ‘milletin hakkını yiyecek’ diye eleştirenler, Keban Barajı için ‘kurbağalara göl yapıyorsunuz’ diyenler, 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü ‘azınlık geçecek’ diye yaftalayanlar, rahmetli Özal’ın inşa ettiği ikinci köprüyü engellemek için her yola başvuranlar, ‘Uçağın inmediği yere havalimanı yapılır mı’ diyerek güya dalga geçenler, bu zihniyetin günümüzdeki temsilcileri geride bıraktığımız 19 yıllık dönemde bizim de karşımızdaydı. Kimi zaman mahkemeler yoluyla, kimi zaman yalan furyasıyla kimi zaman sokak olaylarıyla ülkemize çağ atlatacak her projemizi sabote etmeye kalktılar.”

Kanal İstanbul projesine de değinen Cumhurbaşkanı, projeye karşı çıkanlar için “Hayırdan başka laf, kargadan başka kuş bilmeyen bu kifayetsizlerin bugün de Kanal İstanbul projesine aynı saiklerle karşı çıktığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Vizyon projesi’

Kanal İstanbul için vizyon projesi ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doğru bildikleri yolda ilerlemeyi sürdürdüklerini söyledi:

Müjdesini 11 yıl önce milletimizle paylaştığımız, ciddi hazırlık yaptığımız, emek verdiğimiz, bilim insanlarının katkısını alarak tekemmül ettirdiğimiz bu vizyon projesini boğmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz bunlara aldırmıyor çapsızların irademizi kırmasına müsaade etmeden doğru bildiğimiz yoldan ilerlemeyi sürdürüyoruz. Çünkü biz dertliyiz, bu ülkeye ve millete sevdalıyız. Biz her akşam yastığa başımızı koyduğumuzda bugün halk için hak için ne yaptık, ne yapıyoruz diye kendimizi hesaba çekiyoruz. Biz, merhum Neşet Ertaş’ın o güzel ifadesiyle aşkınan çalışanın yorulmayacağına inanıyoruz. Biz sebat ettiği zaman Türkiye ve Türk milletinin neler başaracağını gayet iyi biliyoruz. Allah ömür, milletimiz de destek verdikçe ülkemize aşkla şevkle hizmet etmeye devam edeceğiz. Son 19 yıldır olduğu gibi eserlerimizle yollar, köprüler, hastaneler, tünellerle ülkemizin dört bir yanına mührümüzü vurmayı sürdüreceğiz. Bugün açılışını yaptığımız yolu eser ve hizmet ve eser siyasetimizin en son nişanesini olarak görüyoruz.”

You may also like

Comments

Comments are closed.