Kültür-SanatManşet

Emmy’de en iyi erkek oyuncu Haluk Bilginer

0

Aktör Haluk Bilginer, bu yıl 47’inci gerçekleştirilen Uluslararası Emmy Ödül Töreni’nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla ‘en iyi erkek oyuncu” ödülüne layık görüldü.

Ödülü almak üzere sahneye davet edilen Bilginer şunları söyledi: “Bu büyük bir onur. Akademi’ye bu kıymetli ödül için teşekkür ederim. Bu güzel insanlarla çalışmak büyük bir zevkti. Şahsiyet dizisi adaleti ve hafıza kaybını konu alıyor, ama bir kişinin hafıza kaybını değil, daha tehlikeli ve zararlı olan toplumun hafıza kaybını konu alıyor.  Bu yüzden içinde yaşadığınız toplumun hafıza kaybı yaşamadığından emin olun.”

Sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında

Bilginer, New York‘ta yapılan törenin ardından da “Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum” diye konuştu.

‘En iyi erkek oyuncu dalında Uluslararası Emmy kazanmak için Bilginer ile Come Again‘deki rolü ile Christopher Eccleston, Impuros‘taki rolüyle Raphael Logam ve Beat‘teki rolüyle Jannis Niewöhner yarışıyordu.

Bilginer’in ödülü kazanmasının ardından #HalukBilginer ve #Şahsiyet Twitter’da en çok paylaşılanlar arasına girdi.

puhuTV’de yayınlanan Şahsiyet dizisinde Bilginer, kendisine Alzheimer tanısı konulduktan sonra yıllardır ertelediği cinayetleri işlemeye karar veren Agâh Beyoğlu karakterini canlandırıyordu. Onur Saylak‘ın yönettiği 12 bölümlük dizide Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memilli, Müjde Ar ve Hümeyra gibi isimler de rol almıştı.

2017 yılında Yönetmenliğini Hilal Saral’ın, senaristliğini ise Burcu Görgün Toptaş ve Özlem Yılmaz’ın üstlendiği, Star TV’de yayınlanan Kara Sevda dizisi Uluslararası Emmy Ödülü alan ilk Türk dizisi olmuştu.

Kategori: Kültür-Sanat

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.