KadınManşetTürkiye

Ekim’de 36 kadın öldürüldü

0

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na göre, ekim ayında öldürülen 36 kadının 22’sinin katili çevresindeki erkekler. 14 kadını kimin öldürdüğü ise tespit edilemedi

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, ekim ayında 36 kadının erkekler tarafından öldürüldüğünü duyurdu. Platform yaptığı açıklamada bu ay işlenen kadın cinayetlerinin sekizinin şüpheli ölüm olarak kaydedildiğini, 17 kadının neden öldürüldüğü tespit edilemediğini belirtti. Açıklamada, beş kadının ekonomik bahaneyle, altısının boşanmak istemediği ya da barışma isteğini reddedilmesi gerekçesiyle öldürüldüğü ifade edildi.

Kadınlar en çok ateşli silahlarla öldürüldü

Açıklamada şu detaylara yer verildi:

13’ü ateşli silahlarla, 6’sı kesici aletle, 3’ü boğularak, 2’si yakılarak, 1’i darp edilerek, 1’i yüksek bir yerden düşerek, 1’i kimyasal madde, 1’i de sert bir cisimle vurularak öldürüldü. Ve ne yazık ki 8’inin nasıl öldürüldüğü tespit edilememiştir. Kadınların 22’si evinde, 1’i arabada, 2’si iş yerinde, 1’i de sokak ortasında öldürülmüştür. Öldürülen kadınların 1’i arazide, 1’i bahçede, 1’i denizde, 1’i mesirelik alanda, 1’i nehirde, 1’i otelde cansız bedenleri bulundu. 4 kadının nerede öldürüldüğü tespit edilememiştir.

Katil kim?

Ekim ayında öldürülen 36 kadının 14’ünün kim tarafından öldürüldüğü tespit edilemedi, 8’i evli oldukları erkek, 6’sı birlikte olduğu erkek, 4’ü tanıdık veya akraba,  2’si baba, 1’i eskiden birlikte olduğu erkek ve 1 kadın da kardeşi tarafından öldürüldü.

 

More in Kadın

You may also like

Comments

Comments are closed.