Manşet

Dünya Vegan Günü etkinliği 6 Kasım’da!

0

Ekim ayında Avrupa’nın en büyük vegan festivalini gerçekleştiren Vegan Derneği Türkiye (TVD), 1 Kasım Dünya Vegan Günü’nü takiben yeni etkinlik programını açıkladı.

Dünya Vegan Günü, hayvan hak ve özgürlüklerine dair bilinçlendirme amacıyla, vegan felsefenin ve yaşam tarzının hayvanların, insanların ve gezegenin iyiliği için yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlamak için 1994’ten bu yana her yıl 1 Kasım’da kutlanıyor.

Dünyanın dört bir yanında seminerler, sergiler, vegan tadımlar, halka açık tartışmalar ve atölye çalışmaları ile planlanan Dünya Vegan Günü, veganlığın etik, erişilebilir ve sağlıklı bir yaşam tarzı olduğunu geniş kitlelere aktarmak ve veganlığa dair yanlış bilinenleri düzeltmek için pek çok ülkede düzenleniyor.

Türkiye’de Vegan Derneği Türkiye’nin (TVD) her yıl düzenlediği ve geleneksel hale gelen Dünya Vegan Günü etkinliği, bu yıl da V-Label ana sponsorluğu ve Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel mekan sponsorluğu ile Dünya Vegan Haftası içinde, 6 Kasım Pazar günü 11:00 ile 19:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Etkinlik, uzman konuşmacıların katılımı ve vegan alternatiflerin sunumu aracılığıyla, veganlıkla ilgili hatalı bilgileri ve yerleşmiş önyargıları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Vegan olmayanlar da davetli

Vegan olanların yanı sıra vegan olmayanların da katılımına açık olan etkinlikte hayvan hakları, sağlık ve beslenme alanında uzman konuşmacılar yer alacak. Vegan ürün, aktivizm ve tadım stantları da gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

Katılımın ücretsiz ve kontenjanın sınırlı olduğu etkinlikte davetiye zorunluluğu bulunuyor. Etkinliğe bu bağlantıdan katılım sağlanabiliyor.

Etkinlik duyurularında “Henüz vegan olmayan en az bir arkadaşını etiketleyerek hafta sonu gerçekleştireceğimiz #DünyaVeganGünü etkinliğimize davet et” çağrısı yapan dernek, hayvanlara, gezegene ve insan sağlığına zarar veren mevcut alışkanlıklarını sorgulayıp değiştirmeyi hedefleyen, veganlıkla ilgili doğru bilgiye ulaşmayı isteyen herkesi Dünya Vegan Günü etkinliğine beklediğini duyurdu.

TVD’nin 10. yılına özel etkinlik programı

Dernek, kuruluşunun 10. yılı vesilesiyle bu yıl ilk kez, etkinlik programının ilk bölümüne TVD oturumları da ekleyerek bugüne kadar yapılan çalışmaları, elde edilen kazanımları ve planlanan faaliyetleri özetleyecek.

TVD Dünya Vegan Günü programının ayrıntıları ise şöyle:

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.