Kültür-SanatManşet

Dramaqueer Sanat Kolektifi sunar: ‘Kendime Kimlik Yaptım’ atölyesi

0

5. Pembe Hayat KuirFest Ankara’da bugün başlıyor. 14 – 21 Ocak tarihlerinde Ankara, 22 – 24 Ocak tarihlerinde ise İstanbul’da gerçekleşecek festival beşinci yılında da dopdolu programındaki heyecan verici etkinlikleriyle Ankara ve İstanbul semalarına gökkuşağını getiriyor!

16

Dramaqueer Sanat Kolektifi’nden Hülya Dolaş ve Volkan Eray’ın gerçekleştireceği ‘Kendime Kimlik Yaptım’ başlıklı atölyede, eskilerin kafa kâğıdı dediği, günümüzde ise kimlik kartı yada nüfus cüzdanı denilen, cinsiyet kimliğimizi ikili kalıba sıkıştıran, pembe ve mavi renklerinden bir türlü feragat edemeyen bu kendini tanıtma nesnesini kişileştirmeyi amaçlıyor. Kimliklerin içeriklerinde bulunan ne idüğü belirsiz bir çok haneyi, istediğiniz içerikle doldurabileceğiniz, sıkıcı tasarımını manipüle ederek kendimize uyarlayacağınız bu renkli bir atölye, festivalin Ankara’daki takipçilerini 17 Ocak’ta Torun’a bekliyor.

15

Dramaqueer Sanat Kolektifi 

Geçmişleri çok evvele dayanan bir grup sanatçı ve aktivistten oluşan Dramaqueer Sanat Kolektifi 2015′ te kuruldu. Kolektif üyeleri AGUSAD (Antakya Güncel Sanat Derneği) ‘ın kurucu üyeliğini yapıp birçok sanat etkinliğine ev sahipliği yapmıştır. Kolektif Cuma Kaya, Hülya Dolaş ve Volkan Eray tarafından kurulmuş ve yeni katılımcılarla ortak üretime açıktır.Toplumsal cinsiyet ve beden politikaları üzerine sanatsal üretim şekillerine, popüler olanı da ekleyerek yol alan kolektif üyeleri “drama meyilli” hallerini queer tavırlarıyla birleştirmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: www.pembehayatkuirfest.org

 

(Yeşil Gazete)

Kategori: Kültür-Sanat

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.