SağlıkKoronavirüs SalgınıManşet

Denizli’de açık alanlarda sigara içmek yasaklandı

0

Denizli’de İl Pandemi Kurulu sigara içmenin maske takmayı engellediği gerekçesiyle meydanlarda, parklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu diğer alanlarda sigara içilmesini yasakladı.

Son dönemde Denizli’de koronavirüs vaka sayıları hızla artmış, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şehri vaka sayısında en çok artış kaydedilen yedi şehirden biri olarak göstermişti.

‘Maske takmayı engelliyor’

Denizli Valisi Ali Fuat Atik başkanlığında toplanan kurul sigara içmenin doğru şekilde maske takılmasını engellediği gerekçesi ile meydanlar, parklar, semt pazarları ve sıraya girilmesi gereken yerlerde sigara içilmesini yasakladı.

Denizli’de bundan sonra banka, noter, PTT, otobüs durakları, ATM’ler ve fatura ödeme merkezleri gibi sıraya girilmesi gereken alanlarda sigara içilemeyecek.

Kurul ayrıca HES kodu uygulamasının yaygınlaştırılarak özel işletmelerce ve öğrenci servislerinde kullanılmasına karar verdi.  Kış şartları nedeniyle kapalı alanlarda oluşacak yoğunluklar nedeniyle okullar ve büyük işletmelerde havalandırma sistemlerinin önemine ilişkin bilgilendirme yapılması da kararlaştırıldı.

More in Sağlık

You may also like

Comments

Comments are closed.