ManşetTürkiyeUncategorized

Demirtaş’ın tahliyesine itiraz reddedildi

0

Selahattin Demirtaş için yargılandığı ‘ana dava’dan verilen tahliyeye savcılık itirazı reddedildi. Tahliye kararı böylece kesinleşmiş oldu.

Yargılandığı ana davada hakkında tahliye kararı verilen HDP’nin önceki dönem eş genel başkanı Selahattin Demirtaş hakkında savcılığın yaptığı itiraz reddedildi. Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde bir dizi terör suçlaması ile tutuklu olarak yargılanan Selahattin Demirtaş hakkında son duruşmada adli kontrol şartıyla tahliye kararı verildi. Ancak Demirtaş daha önce “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan aldığı 4 yıl 8 aylık hapis cezası nedeniyle cezaevinden çıkamadı. Kararın hemen ardından duruşma savcısı itirazda bulundu ve Demirtaş hakkında yeniden tutuklama kararı istedi. Ankara 20’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen itiraz da için ret kararı verildi ve tahliye kararı kesinleşti.

Denetimli serbestlik veya yattığı sürenin sayılması…

Kararın ardından avukatları Demirtaş ile bir görüşme yapacak. Görüşmede itirazın reddinden sonra nasıl bir tahliye başvurusu yapılacağı ele alınacak. Avukatların denetimli serbestlik ve tutukluluk süresinin mahsubuna dair başvuru yapması bekleniyor.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.