Kültür-SanatManşet

Contemporary İstanbul ile 7 Tepeli şehir sanat ziyafeti çekecek

0

Türkiye’nin en kapsamlı çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul, 22-25 Kasım’da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ve İstanbul Kongre Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Ana sponsorluğunu Akbank Private Banking, ortak sponsorluğunu Zorlu Center ve Yıldız Holding’in üstlendiği Contemporary İstanbul’a, 55’i yurt dışı, 45’i yurt içi olmak üzere 100 çağdaş sanat galerisi ve 600 sanatçı katılacak.

Dünyanın en önemli galerileri arasında sayılan Marlborough Gallery, Haunch of Venison, MaM-Mario Mauroner Contemporary Art gibi uluslararası çağdaş sanat galerileri ve Türkiye’den en önemli galeriler İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ve İstanbul Kongre Merkezi’nde buluşacak.

Uluslararası koleksiyonerleri, sanat profesyonellerini ve sanatseverleri konuk edecek Contemporary İstanbul’da birçok önemli çağdaş sanat eseri ilk defa görülebilecek.

Fuar boyunca çağdaş sanatının bugünü ve yarınının tartışılacağı CI Dialogues Konferans Serisi ile özel davetler, açılışlar, açılış ve kapanış partileri gibi yan etkinlikler de sanatseverlere sunulacak.

Bu yıl ilk defa hayata geçecek Art İstanbul projesi ile 19-25 Kasım’da İstanbul’da yerleşik sanat kurumları, galeriler, müzeler ve kültür kurumlarının düzenlediği etkinlikler, ortak bir yapı içinde Türkiye ve uluslararası çapta duyurulacak.

Art İstanbul haftası birçok kültürel aktivite, sanat etkinliği, çağdaş sanat sergileri, yeni kültürel sunular, tartışmalar ve eğitim programlarına erişim sağlayacak. Art İstanbul sanat haftası son yıllarda dünya çağdaş sanat çevrelerince çekim merkezi olan İstanbul’a gelen sanatsever sayısını arttırmayı ve Türkiye’den doğan çağdaş sanatı daha geniş coğrafyada duyurmayı amaçlıyor.

Konferans ile ilgili ayrıntılı bilgi için contemporaryistanbul.com/

(Yeşil Gazete)

 

You may also like

Comments

Comments are closed.