Manşet

Cepkin’in avukatı, “Tacize ve saldırıya uğrayan müvekkilimdir”

0

Hayko Cepkin’e yönelik ‘kadına şiddet’ suçlamasına yanıt avukatından geldi. Yapılan açıklamada, “Alkollü ve ayakta dahi duramayacak durumda olan şahısların kadın arkadaşı G.D.A adlı şahıs müvekkilimin yanına gelerek kendisine ‘Kimsin sen be, o……. çocuğu, Ermeni P…çinin elini mi sıkıyorsunuz’ dedi. Saldırıya uğrayan Hayko Cepkin ve onun kız arkadaşıdır” denildi.

Şarkıcı Hayko Cepkin’in avukatı Dilek Şahbaz Yılmaz Facebook üzerinden de duyurduğu yazılı açıklamada, müvekkili hakkında 18 Şubat’ta ve devam eden tarihlerde G.D.A adlı kişiyi darp ettiğine dair bazı haberler yayınlandığını hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Müvekkilim Hayko Cepkin hakkında, 18.02.2013 tarihinde ve devam eden tarihlerde G. D. A adlı şahsı darp ettiğine ve ona hakaret ettiğine ilişkin yazılı ve görsel basında, sosyal paylaşım sitelerinde çıkan tüm haberler asılsız olup gerçekleri yansıtmamaktadır.

Yapılan iş bu asılsız haberler nedeni ile kişilik hakları, meslek onur ve şerefi ihlal edilen Müvekkil Hayko Cepkin adına iş bu açıklamayı vekil sıfatı ile yapma gereği hasıl olmuştur. Şöyle ki Müvekkilim Hayko Cepkin 17/02/2013 tarihinde Beyoğlu’nda bir eğlence mekanında yapılan bir partiden arkadaşları ile birlikte çıktığı esnada yanına yaklaşan iki erkek şahıs müvekkilimle el sıkışarak sohbet etmek istemişlerdir, hayranlarını kıramayan müvekkilim onlarla sohbet ederken aşırı derecede alkollü ve ayakta dahi duramayacak durumda olan bu şahısların kadın arkadaşı G.D.A adlı şahıs müvekkilimin yanına gelerek “ Kimsin sen be, o……. çocuğu, Ermeni P…çinin elini mi sıkıyorsunuz” gibi daha bir çok ağır hakaret ve ithamlarda bulunmuş ve daha da ileri giderek şiddet uygulama kastı ve hareketi ile müvekkilin boğazına sarılarak sıkmaya çalışmış ve bir taraftan da kendisine doğru çekmiştir.

Müvekkilin yanında bulunan arkadaşları araya girerek ne olduğunu anlayamayan müvekkili söz konusu G.D.A adlı şahıstan ayırmışlardır. Bu kargaşa sırasında aşırı derecede alkollü olan şahıs yere düşmüştür. Daha sonrasında mekan görevlileri G.D.A adlı şahsı sakinleştirerek olay yerinden uzaklaştırmışlardır. Tüm bunlar Mobese kayıtları ile mevcuttur. Söz konusu olayda G.D.A adlı şahsa müvekkilim tarafından ne bir şiddet uygulanmış ne de hakaret edilmiştir. Bu olayda tek zarar gören kişi müvekkil ve müvekkilin bayan arkadaşıdır zira müvekkilin bayan arkadaşı o kargaşa sırasında hafif şekilde yaralanmıştır.

Müvekkil Hayko Cepkin, G.D.A adlı şahsın alkol nedeni ile bu şekilde davrandığını düşünerek ve de herhangi bir yaralanma olayı da söz konusu olmadığı için olay yerinden kendi arkadaşları ile birlikte ayrılmıştır. Daha sonrasında 18.02.2013 Tarihinde G.D.A adlı şahsın avukatı müvekkilin Menajeri Gürol Yılmaz’ı arayarak olayla ilgili görüşme talebinde bulunmuş iş bu talebi kabul eden Menajer Gürol Yılmaz ile Beyoğlu’nda bir mekanda buluşmuşlardır. G.D.A adlı şahsın avukatı ve kendisi Menajer Gürol Yılmaz’a bu olay nedeni ile kendilerine 50.000,00 TL para ödenmesini aksi taktirde şikayette bulunacaklarını, bu olayı basına yansıtacaklarını, konserleri protesto ettirmek için girişimde bulunacaklarını, sivil toplum kuruluşlarını da harekete geçireceklerini açıkça söylemişlerdir.

G.D.A adlı şahıs tehdit ve şantaj yolu ile hiçbir şekilde suçu olmayan müvekkilime iftiralar atarak adeta suç uydurarak müvekkilden para elde etmeye çalışmıştır. Talebi kabul edilmeyen G.D.A adlı şahıs bunun üzerine asılsız suçlamalar yaparak müvekkil hakkında haksız yere şikayette bulunmuştur. Şantaj ve tehdit fiillerini içeren talepler tarafımızdan ilgili Emniyet Müdürlüğüne bildirilmiş ve bununla ilgili olarak şikayette bulunulmuştur.

Şantaj ve tehdide yönelik görüşmenin yapıldığı mekanın kamera kayıtları ilgili Emniyet Müdürlüğü tarafından yerinde inceleme yapılarak tespit edilmiş ve iş bu kayıtlar mekandan teslim alınmıştır. G.D.A adlı şahıs hakkında şantaj, hakaret ve tehdit fiillerinden dolayı soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca Müvekkil Hayko Cepkin’ in özelikle kendi beyanı ile G.D.A adlı şahsın vekili olan avukat hakkında da yasal yollara başvurulacaktır. ”

(Agos)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.