ManşetSporTürkiye

Bostancı’da 120km hızla gelen araç, bisikletli Güzelgün’ün ölümüne sebep oldu: Karakola gelen kişi o değil

0

Bostancı‘da bisikletiyle karşıya geçmek isteyen Doğanay Güzelgün, polis kontrolünden kaçtığı iddia edilen otomobil sürücüsünün çarpması sonrası hayatını kaybetti.

Saat 5.30 sıralarında Bostancı sahil yolu Çetin Emeç bulvarı Maltepe istikametinde meydana geldi. Çarpmanın şiddetiyle yola fırlayan bisiklet sürücüsü ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan 51 yaşındaki Güzelgün kaldırıldığı hastaneden hayatını kaybetti. Otomobil sürücüsü ise gözaltına alındı. Fakat sürücünün olay yerinden kaçtığını belirten Güzelgün’ün arkadaşları teslim olan kişinin başka birisi olduğunu öne sürdü.

DHA‘nın aktardığına göre; kazadan saniyeler önce bisikletli grubun yol kenarında durduğu sırada, otomobilin hızla grubun yanından geçmesi bir bisikletlinin kask kamerasına yansıdı. Görüntülerde, yaklaşık 10 bisikletlinin yol kenarında durduğu sırada, otomobilin hızla yanlarından geçtiği görülüyor. Bisikletli grup, olayı sosyal medya üzerinden duyurarak “Bostancı hattındaki üç çeviriyi atlatıp 120km hızla bisikletli arkadaşımıza çarparak öldürdü” dedi.

 

‘Karakola gelen kişi o değil’

Güzelgün’ün bulunduğu bisikletli gruptan Ahmet Erkinsert, “Her sabah 05.30’da bisiklet sürüşü için toplanıyoruz. Yine bu sabah sürüş için toplandığımızda 05.30 saatlerinde acı bir ses duyduk, arkamı döndüğümde maalesef arkadaşımızı havada gördüm. Sonrasında vuran kişi doğrudan kaçtı, kaçarken araçtan indiğinde kendisini gördüm ve peşinden koştum. Ancak belli bir yere kadar kovaladım. Marmaray‘a doğru devam ederken alt geçitten geçtikten sonra kendisini kaybettim. Kendisi aynı zamanda çevirmelerden kaçmış. Ben sürücüyü gördüm, karakola gelen kişi o değil. Bu şeklide ifademi de verdik polis arkadaşlara “diye konuştu.

‘Başka bir kişi kazayı kendisinin yaptığını söyledi’

Bisikletli Tufan Sağanak da kazayla ilgili olarak otomobilde uyuşturucu madde olduğu iddia edilen madde görüldüğünü iddia ederek “Bir arkadaşımız onu kovalamaya çalıştı ama yakalayamadı. Sonradan başka bir kişi kazayı kendisinin yaptığını söyleyerek geldi. Polise teslim oldu. Gözaltındaki kişinin çarpan kişi olmadığını düşünüyoruz. Bunu polis belirleyecek ama yüksek ihtimalle onun yerine başkası geldi. Otomobilde uyuşturucu olduğuna dair görüntüler var” diye konuştu.

‘Yaşamımızı tehdit ediyorlar’

Alptekin Çilesiz, “Her sabah orada düzenli olarak sürüş yapan yüzlerce bisikletçi arkadaşımız var. Biz uyumlu insanlarız. Biz her sabah bu tür olaylarla karşı karşıyayız. Yüksek hızda araç kullanan ve genelde alkollü olan sürücüler bizlerin yaşamlarını tehdit ediyorlar. Bu sabah da hiç beklemediğimiz bir anda 100- 120 kilometre hızla çarptı. Kaçarken çarptı. Hepimiz kazayı gördük. Yüksek ihtimalle cadde üzerindeki uygulama noktalarından bir tanesinden kaçıyordu. Şuanda çarpan kişi aranıyor. Yerine gönderilen bir sürücü var. O olmadığı çok net. MOBESE kameralarından her şey ispat edilmiş durumda. Sadece adli süreç başladığı işlemlerin karakol tarafından tamamlanmasını bekliyoruz. Bu bisiklet kazası değil cinayet” dedi.

‘Sırf bu tarz kazalar yaşanmaması için 4.30’da kalkıp bisiklete binmeye çalışıyoruz’

Bisikletçi arkadaşı Nurşafak Gügümü de “Yaşadığımız kaza çok üzücü. Sırf bu tarz kazalar yaşanmaması için sabah 4’de 4.30’da kalkıp mesaiden önce bisiklete binmeye çalışıyoruz. Hiçbir ülkede hiçbir topluluk bisiklete binmek için bu saatte kalkmak zorunda kalmıyor. Buna rağmen bugün böyle bir üzücü olay yaşadık “diye konuştu.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.