EğitimManşet

Biri bu adamı durdursun!

0

İlköğretim öğrencisine okul tuvaletinde gebelik testi yaptırdığı iddia edilen okul müdürünün adı bu kez de darp davasına karıştı…

15 yaşındaki E.K.’ya okul tuvaletinde gebelik testi yaptırdığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Güzelce Cevdet Zebure İlköğretim Okulu Müdürü Yılmaz Kurt’un bir öğrenciyi darp ettiği ortaya çıktı.

25 Ocak’ta meydana gelen olay, iddialara göre şöyle gelişti:

Okul Müdürü Yılmaz Kurt, 7. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki G.Y.’nin ense tıraşını uzun buldu, arkadaşlarının yanından alarak odasına çıkardı. Y.’nin kulağını çeken Kurt, öğrencinin elini havaya kaldırması üzerine başını bacaklarının arasına sıkıştırarak, 5 yumruk attı. Ağlayarak eve gelen G.Y. olayı ailesine anlattı. Aile hemen darp raporu aldı.

Büyükçekmece Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nün vermiş olduğu raporda Müdür Kurt’un darp ettiği G.Y.’nin başının sol bölgesinde ödem oluştuğu tespiti yapıldı. Aile raporla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Mahkeme Kurt’u suçlu buldu ve ‘kasten yaralama’ suçundan ’75 gün 1500 TL adli para cezası’ verdi. Ceza, Kurt’un başka bir suçtan sabıkası olmadığı için 5 yıl ertelendi.

KAFAMI BACAKLARININ ARASINA SIKIŞTIRIP VURDU
Akşam’ın haberine göre; öğrenci G.Y. şöyle ifade verdi:

“Tatilden yeni döndüğümüz için ense saçlarım az uzundu. İçeri girerken müdür yardımcısı durdurdu. Daha sonra Müdür Yılmaz Kurt, saçımdan tutarak odasına çıkardı. Kulağımı tuttu. Ben de korktuğumdan elimi kafamın üzerine koymak için kaldırdım. Müdür Bey daha sonra kafamı iki bacağının arasına alarak vurmaya başladı. Olayın hemen ardından kafamda şişlikler oldu. Daha sonra ailemle hastaneye gittik. Davacıyım.”

MÜDÜR İDDİALARI KABUL ETMEDİ
Büyükçekmece 3. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada ifade veren Müdür Yılmaz Kurt, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi:

“Mağdur okulun öğrencisidir. Saçlarının uzun olması sebebiyle olay öncesinde birkaç kez uyardım. Olay günü de saçlarını kestirmiş ancak ense kısmı ceketinin üzerine taşacak şekilde uzun bırakılmıştı. O gün kot pantolon ve bisiklet yaka kazakla okula gelmişti. Okula girerken Müdür Yardımcısı Mehmet Bey durdurdu. Merak ederek yanlarına gittim. Bunun üzerine hafifçe ense saçlarından tutarak neden uzun bıraktığını sordum. O da eliyle elime vurarak ağlamaya başladı. Daha sonra odama çıktık. Benim dersim vardı. Daha sonra benden özür diledi ve odadan ayrldı. Kendisine vurmadım.” (Ntv)

More in Eğitim

You may also like

Comments

Comments are closed.