Medya-İnternet

Bir reklam çekildi ev fiyatları 1500 kat arttı

0

‘Mümkünlü Kasabası’ ismiyle yeniden keşfedilen Sakarya Adapazarı’na bağlı Taraklı kasabası’nda tarihi evlerin fiyatı, son birkaç yılda yüzde bin 500 arttı. Şener Şen, Olgun Şimşek ve Binnur Kaya gibi ünlü oyuncuların rol aldığı TTNET reklamlarında ‘Mümkünlü Kasabası’ ismiyle yeniden keşfedilen Taraklı’da tarihi evlerin fiyatı, son birkaç yılda yüzde bin 500 arttı.

Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Citta Slow (Yavaş Şehir) adaylarından da biri olan Taraklı’nın yıldızının reklam filmiyle daha çok parlamaya başladığını, ardından güzel gelişmelerle birlikte doruğa çıktığını kaydetti. Bundan 5-10 yıl önce Taraklı’ya neredeyse hiç ziyaretçinin gelmediğini hatırlatan Özkaraman, “2012 yılında 100 bin üzerinde insan ilçeyi ziyaret etti. Bu yıl ziyaretçi sayısının 150 bini bulacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Taraklı’daki bu gelişimin ilçede bulunan tarihi evlerin fiyatını da arttırdığını vurgulayan Özkaraman, “Daha önce 30-40 bin liraya hatır-gönül ilişkisiyle satılan evlerin restore edilmesiyle bugün fiyatı 350 bin liradan başlıyor. Büyük evler ve konakların fiyatı ise milyon dolara çıkıyor. Ayrıca onarılmayan evlerin fiyatları 150 bin lirayı aştı. Ev fiyatları her geçen gün yükseliyor. Ünlülerden de ev bakanlar oluyor” bilgisini verdi.

(Mediacat)

 

You may also like

Comments

Comments are closed.