Spor

Bir maçta 36 kırmızı kart!

0

Futbol sahalarında yaşanan şiddet, zaman zaman korkutucu boyutlara ulaşabiliyor. Arjantin’de Buenos Aires Bölgesel Ligi’nde oynanan ve toplam 36 kırmızı kartın çıktığı mücadele de, bunun en uç örneklerinden biri oldu.

Arjantin’de, Buenos Aires Bölgesel Ligi’nin en alt seviyesinde, Victoriano Arenas ve Claypote arasında oynanan mücadele tarihe geçti.

İki ezeli rakibin karşı karşıya geldiği maçın son dakikalarına girilirken, iki oyuncu kırmızı kartla oyun dışında kalmıştı. Ancak gerginlik bununla sınırlı kalmadı. Son dakikada başlayan kavga, yedek oyuncular ve teknik ekiplerin de dahil olmasıyla giderek büyüdü. Ortamı yatıştırmakta güçlük çeken hakem Damian Ruino, tarihe geçecek bir karara imza atıp, yedek kulübesindeki oyuncular ve teknik ekipler de dahil olmak üzere toplam 36 kişiye kırmızı kart gösterdi.

Maç sonunda açıklamalarda bulunan Victoriano Arenas Menajeri Domingo Sganga, “Beni öldürmek istediler” sözleriyle rakip takımı suçlarken, Claypote Teknik Direktörü Sergio Micielli ise, “Birçok oyuncu kavgayı ayırmak istiyordu. Hakem suçlu ile suçsuzu ayırt edemedi” dedi.

Kategori: Spor

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.