Türkiye

Başbakan emretti, yıkılıyor

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi Canik İlçesi Gaziosman Paşa Mahallesi’nde dere yatağındaki evleri yıkmaya başladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla harekete geçen ekiplerin yıktığı evlerin sahipleri, yıkımı gözyaşları arasında izlerken, bazı vatandaşlar da tepki gösterdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın bugün sabah saatlerinde yaptığı, “Başbakanımızın talimatı var. Dere yatağındaki tüm evler yıkılacak. Bu konuda hem Valiye hem de Büyükşehir Belediye Başkanına talimatı var” sözlerinin üzerine Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş makineleri Canik İlçesi Gaziosman Paşa mahallesinde Yılanlı Dere yatağındaki evleri yıkmak için bölgeye gitti. Acil yıkılması gereken dere yatağındaki üç ev iş makineleri tarafından yıkılırken, bazı vatandaşlar tepki gösterdi.

İlk olarak Gaziosman Paşa Mahallesi Bal sokakta oturan 31 yaşındaki Gökhan İpek’e ait ev yıkıldı. Ardından da aynı mahalledeki Şifahane sokaktaki 50 yaşındaki Semiha Köseoğlu ile İstanbul’da yaşayan kardeşi 46 yaşındaki Ali Köseoğlu’na ait evler yıkıldı. Semiha Köseoğlu, gözyaşları dökerek evinin yıkılmasını izlerken sinir krizi geçirdi. Bölgedeki diğer vatandaşlard a evlerin yıkılmasına tepki göstererek, “Bize bir garanti verilmeden evimizi yıktırmayız” diye bağırdı. Canik İlçesi Yılanlı Dere yatağında bulunan yaklaşık 100 evin zaman içerisinde yıkılacağı belirtildi. Evi yıkılan vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’ne ait İlkadım İlçesi TOKİ konutlarında ücretsiz olarak ikamet ettirilecekleri belirtildi.

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.