ManşetTürkiye

Araştırma: Türkiye en öfkeli, en stresli, insanların hayattan en az keyif aldığı ve en az güldüğü ülke

0

Araştırma şirketi Gallup‘un çıkardığı ve 116 ülkeden yaklaşık 160 bin kişinin katıldığı dünyanın duygu durumu haritasına göre, insanlar koronavirüs salgınından da kaynaklı daha fazla üzgün ve stresli.

Türkiye ise en öfkeli, en stresli, insanların hayattan en az keyif aldığı ve en az güldüğü ülkeler arasında bulunuyor.

Türkiye, Irak’tan sonra ikinci

Ankette Türkiye, öfke duygusunu en çok yaşayan ülkeler arasında Irak’tan sonra ikinci oldu. Türkiye’deki katılımcıların yüzde 44’ü, “Son bir gün içinde öfke duygusunu hissettiniz mi?” sorusuna evet, aynı soruya yüzde 55’lik bir kesim ise hayır cevabını verdi.

En çok öfke hisseden ülkelerin Irak, Türkiye, Lübnan, Tunus ve Mısır olduğu açıklandı. En az öfke hisseden ülkelerin ise Finlandiya, İzlanda, Uruguay, Portekiz ve Estonya olduğu belirtildi.

En stresli dördüncü ülke

Son bir günde stres duygusunun en çok hissedildiği ülkeler Peru, Lübnan, Ekvador, Türkiye ve Yunanistan oldu. En az stresli ülkeler ise Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Mauritius ve Rusya.

Hayattan en az keyif alan ikinci ülke

Türkiye, hayattan en az keyif alan ikinci ülke olarak anketteki yerini aldı. Hayattan en çok keyif alan ilk beş ülke Danimarka, İzlanda, Yeni Zelanda, Paraguay ve Norveç. En az keyif alan ülkeler ise Lübnan, Türkiye, Malta, Benin ve Namibya.

En az gülümseyen birinci ülke

Türkiye, en az gülümseyenler listesinde zirvede yer aldı ve bu kategoride birinci oldu.

Ankete göre, en çok gülümseyen ülkeler Senegal, Paraguay, Sri Lanka, İzlanda ve Güney Afrika. En az gülümseyen ülkeler Türkiye, Bangladeş, Nepal, Lübnan ve Sırbistan.

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.