ManşetTürkiye

‘Allah’a kainatın baştabibi denir mi?’

0

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi bir açıklama yaparak Sağlık Bakanlığı‘na bağlı Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrarisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi’nin internet sitesindeki bayram mesajında Allah’a “Kainat’ın Baştabibi” dediğini belirterek bu durumu eleştirdi.

TTB’den yapılan açıklamada Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Başhekimi Doç.Dr. İrfan Yalçınkaya‘nın Allah’ı “Baştabip” ilan ettiğini bildirdi. TTB, hastanenin web sitesinde yayınlanan “Bayram Mesajı”nda şu satırların yer aldığını belirtti:

O mesaj

“2011 Ramazan Bayramı mesajı”

Hastalıklarımıza şifa, dertlerimize derman veren; kainatın (evrenin) mutlak (gerçek) anlamda Başhekimi (Baştabibi) olan yüceler yücesi Allah’ın bizlere armağanı olan Ramazan (Oruç) bayramı münasebetiyle tüm ‘Süreyyapaşa Ailesi’ni tebrik ediyorum,

Yine bu vesileyle ‘mabedimize namahrem eli değmesin’, ‘ezan-ı Muhammedi yurdumuzun üstünde ebedi inlesin’ ve ‘bu cennet vatanımıza alçakları uğratmamak’ için varını yoğunu, en değerli emanet olan canlarını ortaya koyan aziz gazi ve şehitlerimize minnet ve şükranlarımızı bir kere daha sunuyorum.
Doç. Dr. İrfan Yalçınkaya Başhekim”

Ülkenin en büyük eğitim kurumlarından biri olan hastanenin sitesinde Sızıntı Dergisi‘nden alınan bilimsel bir makalenin de “Ramazan, Akciğer ve Tefekkür” başlığını taşıdığını belirten TTB şu iddiada bulundu:

“Söz konusu ‘Mesaj’ı, laiklikten sabıkalı bir siyasi iktidar döneminde sağlık ortamımızın ne hale geldiğini gösteren bir ‘ibret belgesi’ olarak kamuoyunun bilgisine sunuyor ve… 13 Mart 2011’deki ‘Çok Ses, Tek Yürek Mitingi’nde yer alan bir pankartı polemik konusu yapıp ‘Biz Dr. Che’nin değil, Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz.’ diyen Sağlık Bakanı Sn. Recep Akdağ’a soruyoruz: Şimdi ne yapacaksınız?”

(Cumhuriyet)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.