DoğaManşet

Alanya’da “kızıl felaket”

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde dünyaca ünlü Kleopatra Plajı’nda deniz, yağmur suyu drenaj hattından gelen kırmızı renkli su nedeniyle kızıla dönüştü. Denizde oluşan köpük ve kırmızı renk nedeniyle yerli ve yabancı turistler plajı terketti. Zabıta ve diğer kurumların görevlileri, kirlilik ihbar üzerine plaja geldi ve numune aldı. Alanya Belediyesi, yapılan ilk incelemede, insan sağlığına zararlı bir durum belirlenemediğini bildirdi.

Sabah saatlerinden itibaren plaja akan ve sebebi henüz öğrenilemeyen kırmızı renkli su nedeniyle, tatilcilerden bazıları ‘kirliliğin devam etmesi halinde asla denize girmeyeceklerini’ söyledi. Kirliliğin şimdiye kadar çözülmesi gerektiğini belirten tatilcilerden Ali Gündüz, “Alanya dünyadaki en önemli turizm kentleri arasında yer alıyor. Elde olmayan bir nedenle kirlilik oluştuysa bile müdahale edilmesi gerekirdi” dedi.

Alanya’da yerleşik yaşayan Polonyalı Igor Teizde ise bunun bir felaket olduğunu ve kirliliğin her geçen yıl arttığını öne sürerek, kirlilik nedeniyle evini satmayı düşündüğünü, plajın yeterince temiz tutulmadığını söyledi.

DHA
Haberleri Paylaş
FacebookMixxDeliciousTwitterGoogleDiggYahooRedditmyspaceFriend FeedStumble Upon

Kategori: Doğa