ManşetMedya-İnternet

Akşam’da TMSF ‘düzenlemesi’: İsmail Küçükkaya gitti, Mehmet Ocaktan geldi

0

TMSF’nin el koyduğu Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliğine Mehmet Ocaktan getirildi, İsmail Küçükkaya istifa etti. Ayrıca Gezi eylemlerine destek veren üç kadın yazar da gönderildi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun ( TMSF ), Mayıs ayında “Çukurova Grubu’nun 455 milyon dolarlık borcunu ödeme imkanı olmadığı” gerekçesiyle Akşam gazetesi, Show TV ve Sky Türk 630 da dahil olmak üzere grubun pek çok medya şirketine el koyduktan sonra Star Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü olan Mehmet Ocaktan’ı Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak atadı.

TMSF’nin el koyduğu Akşam gazetesinde ilk büyük değişiklik yapıldı. Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya yerine, Star gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Ocaktan getirildi.

Medyatava’nın haberine göre, Çukurova Medya Şirketleri Grup Başkanı Cengiz Özdemir, Cuma günü İsmail Küçükkaya ile bir konuşma yaptı. “TMSF’ye danışman ol. Skytürk360’ta program yap; Akşam’da yazmaya devam et. Serdar Çaloğlu modelini uygulayalım (Show TV). Satış süresince bize danışmanlık yap” teklifini sundu.

Küçükkaya, bu teklifi kabul etmedi. Özdemir, Pazartesi’ye kadar süre tanıdı. Ve bu sabah İsmail Küçükkaya, net kararını bir kez daha açıkladı ve Akşam’la yollarını ayırdı.

Akşam gazetesi ayrıca Tuğçe Tatari, Nilay Örnek ve Sevim Gözay olmak üzere Gezi eylemlerine destek veren yazarlarla da yollarını ayırdı. İsmail Küçükkaya’nın görevden alınması bir değişiklik ancak 3 kadın yazarın gönderilmesinin perde arkasında Gezi eylemleri sürecindeki tutumları olduğu iddia edildi.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.