TürkiyeManşet

AKP’yi eleştirmenin cezası ihraç: MHP’li Cemal Enginyurt disipline sevk edildi

0
Cemal Enginyurt disipline sevk edildi.

AKP’ye yönelik eleştirileriyle gündeme gelen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt disipline sevk edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay milletvekili hakkında kesin ihraç talep edildiğini duyurdu.

Enginyurt, disipline sevk edilmesinin ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Fındık üreticisinin hakkını savunmak, vatanı savunmak gibidir. Fındıkta oynanan oyunlara karşı durmanın bedeli ağır da olsa, bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz. MHP, vazgeçilmez sevdamdır” dedi.

‘Bizi her fırsatta yok sayıyorlar’

Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli‘nin fındık fiyatı açıklaması üzerinden AKP’yi eleştirmiş, AKP tarafının MHP’yi yok saydığını savunmuştu.

Kendilerinin Cumhur İttifakı dışında bir şey söylemediğini belirten Enginyurt AKP’nin ise kendilerini her fırsatta yok saydığını şu sözler ile açıklamıştı:

Tarım Bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi? Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz.

Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün tarım bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?

Enginyurt disipline sevk edildi

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.