ManşetTürkiye

AKP’nin yeni MYK üyeleri açıklandı

0
Fotoğraf: AA

AKP 7’nci Olağan Büyük Kongre‘sinin ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini belirledi.

Parti Sözcülüğüne yeniden seçilen Ömer Çelik, AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı devam ederken gazetecilere açıklama yaptı.

Genel Başkan Vekilleri Yıldırım ve Kurtulmuş

AKP Genel Başkan Vekilliklerine eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş getirildi.

Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, Genel Sekreter Fatih Şahin, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Dış İlişkiler Başkanı Efkan Ala, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli, Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz, İnsan Hakları Başkanı Leyla Şahin Usta, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Çiğdem Karaaslan görevlerine devam edecek.

Ne değişiklikler var?

Bir önceki MYK’de Ar-Ge Başkanı olarak görev yapan Hamza Dağ, Tanıtım ve Medya Başkanlığına, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Jülide Sarıeroğlu da Sosyal Politikalar Başkanlığı görevine getirildi.

Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığını Mustafa Şen, yeni kurulan Bilgi ve İletişim Başkanlığı görevini ise Ömer İleri yürütecek. Şen ve İleri ilk defa MYK’de yer aldı.

Daha önce TBMM Grup Başkanvekili sıfatıyla MYK’nin doğal üyesi olan Özlem Zengin bu kez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığına getirildi.

AKP TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı, Grup Başkanvekilleri Bülent Turan, M. Emin Akbaşoğlu ile Cahit Özkan görevlerine devam edecek.

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığını yürüten Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da AK Parti TBMM Grup Başkanvekili oldu.

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş da Grup Başkanvekili olarak görev yapacak.

Erdoğan yeniden Genel Başkan

Geçtiğimiz gün Ankara Spor Salonu’nda AKP 7’nci Olağan Büyük Kongre gerçekleştirilmişti. Yapılan oylamada Erdoğan geçerli 1428 oyun tamamını alarak yeniden AKP Genel Başkanlığa seçilmişti.

Sosyal mesafeye dikkat edilmeden ve çok fazla kişinin katılımıyla yapılan toplantı birçok kişinin tepkisini toplamıştı.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.