ManşetTürkiye

AKP’li vekilin oğlu polisleri sıraya dizdi

0

Dörtyol’u karıştıran olay iddiaya göre şöyle gelişti: İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kantin işletmesini geçen mayıs ayında ihaleyle AKP İl Genel Meclisi üyesi Hasan Uzun’un oğlu AKP Gençlik Kolları üyesi Ömer Uzun, kazandı. İşletmeci Ömer Uzun, 29 Haziran’da kantine gelip tost isteyen polis memuru Alper Atilla’ya o anda malzeme olmadığını ve tostu yapmayacağını söyleyince tartışma çıktı.

İddiaya göre Ömür Uzun, polis Alper Atilla’ya üniformasını çıkarmasını söyledi ve kendisini sürdürmekle tehdit etti. Ardından da arkadaşı olan AKP’li Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nu olaya müdahale etmesi için Emniyet Müdürlüğü’ne çağırdı.

Milletvekili oğlu, danışmanla geldi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın nikah şehitliğini yaptığı 17 Haziran’da yapılan düğünde evlenen İstemi Kağan Türkoğlu, arkadaşına yardım etmek için milletvekili olan babasının danışmanı Fehmi Rigan’ı da yanına alarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geldi. İddiaya göre milletvekili oğlu Türkoğlu ve danışmanı Rigan, Emniyet Müdürlüğü bahçesinde polisleri tehdit etti.

Bu sırada olaya müdahale eden Komiser Yardımcısı Murat Emer, “Burası Emniyet Müdürlüğü, tüm insanların olduğu gibi Ömer Uzun’un da hayatını korumak ve güvenliğini sağlamak bizim görevimiz. Bu konuda endişe etmeyin” diyerek, İstemi Kağan Türkoğlu ile danışman Fehmi Rigan’ın gelmesine tepki gösterdi. Bu kez Komiser Yardımcısı Emer ile polislere tehditlerini sürdüren Türkoğlu ve Rigan ile Komiser Yardımcısı Emer arasında tartışma neredeyse arbedeye dönüştü.

Polisleri sıraya dizdirip teşhit ettiler

Kantin işletmecisi Ömer Uzun ve arkadaşı İsmeti Kağan Türkoğlu’nun dövüldüklerini iddia etmeleri üzerine soruşturma başlatıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılan Türkoğlu, arkadaşı Uzun ve danışman Rigan, önce vesikalık fotoğraflarından, sonra da sırayla karşılarında ellerine numaralı kağıtlar verilerek sıraya dizilip bekletilen polisler arasında Komiser Yardımcısı Murat Emer ile polis memuru Alper Atilla’yı teşhis etti.

Komiser Yardımcısı Murat Emer ile polis Alper Atilla, ‘Açılacak disiplin soruşturmasının selameti’ gerekçesiyle açığa alındı. Ardından da Emer’in, Suriye sınırındaki Altınözü İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne tayini çıktı.

Görüntüler yeni ortaya çıktı

Bu atama ‘sürgün olarak değerlendirilip, polisler arasında huzursuzluk yaratınca, polislerin AKP milletvekilinin oğlu Türkoğlu ve arkadaşı AKP Gençlik Kolları üyesi kantin işletmecisi Ömer Uzun ve milletvekili danışmanı Fehmi Rigan’ın polisleri karşılarına dizdirip teşhis ettiği görüntüler dün ortaya çıktı.

Olayla ilgili Cumhuriyet Savcısı’nın başlattığı soruşturma devam ediyor.

AKP’Lİ VEKİL OĞLUNU SAVUNDU

AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ise olayın saptırıldığını iddia etti. Savcının görüntüleri istediğini, kişinin tespiti için emniyet müdürünün de teşhis amacıyla ekibi hizaya dizdiğini söyleyen Türkoğlu, “Bu durum, savcı ile emniyet müdürümüzün insiyatifidir” dedi.

Olayın yaklaşık 1 ay önce yaşandığını ifade eden Türkoğlu, “Olayın temelinde gençlik kolları başkanımız var. Orada bir tartışma olmuş. Ben o sırada meclis çalışmalarındaydım. Ankara’dan İlçe Emniyet Müdürünü aradım ve olayın büyümemesini rica ettim. Kantini işleten Ömer’le benim oğlum iyi arkadaşlar. Bu yüzden danışmanımla birlikte Ömer’in ziyaretine gitmişler. Olayın öncesi olduğu için çocukların ziyareti, polisler arasında ‘arka çıkmaya gelenler oldu’ diye düşünenler olmuş. Tartışma ve tartaklama da olmuş” dedi.

Ajanslar

 

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.