Hayvan HaklarıManşet

AKP’li Varank’tan katliama destek açıklaması: ‘Uyutmayı’ sonuna kadar destekleyeceğim

0

Eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AKP‘nin Bursa Milletvekili Mustafa Varank, yaşam alanları ellerinden alınan ve sokaklarda yaşamak zorunda bırakılan köpekleri ‘uyutma’ adı altında katletmeye ilişkin yeni yasa teklifine sahip çıktı.

“Uyutma” dahil tüm teklifleri sonuna kadar destekleyeceğini söyleyen Varank, “Annelerimizin çocuklarını okula göndermeye, yaşlılarımızın sokakta yürümeye endişe ettiği bir düzende sorumluluk bize, tüm siyasetçilere aittir” dedi.

‘İnsan hayatından daha kıymetlisi yoktur’

Varank’ın sosyal medya paylaşımı şöyle:

“Çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, başıboş sokak köpeklerinden ötürü ciddi sıkıntı içinde. Ölümle sonuçlanan sayısız vaka, travma yaşayan onca yavrumuz, hayatları sönen nice insanımız var. Biz inanıyoruz ki: insan eşref-i mahlukattır, insan hayatından daha kıymetlisi yoktur.

Annelerimizin çocuklarını okula göndermeye, yaşlılarımızın sokakta yürümeye endişe ettiği bir düzende sorumluluk bize, tüm siyasetçilere aittir. Bursalı hemşehrilerimizin TBMM‘deki temsilcisi olarak bu sorunun çözümü için Meclis’e gelecek olan uyutma dahil tüm teklifleri sonuna kadar destekleyeceğim.”

You may also like

Comments

Comments are closed.