ManşetTürkiye

AKP’li il başkanından 8 Mart’ta erkeklere mesaj: “Kadınları hafifçe dövüp korkutabilirsiniz!”

0

AKP Kırıkkale İl Başkanı Mehmet Demir, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajında Kuran-ı Kerim’den örnek vererek erkeklere seslendi, “onları (kadınları) hafifçe dövüp korkutabilirsiniz”

Demir, kadınların hafifçe dövülüp korkutulabileceğini savundu. Demir’in kadınlar günü nedeniyle Facebook hesabından yayınladığı mesaj şöyle:

“Siz kadınları Allah’ın emaneti olarak aldınız. Onların namus ve ismetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır.

Sizin kadınlar üzerindeki haklarınız, aile namusu ve şerefinizi kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer onlar sizden izinsiz razı olmadığınız kimseleri aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe dövüp korkutabilirsiniz. Kadınların sizin üzerinizdeki hakları ise örfe göre hür türlü (meşru ihtiyaçlarını), yiyecek ve giyeceklerini temin etmenizdir… Analarımız, bacılarımız, eşlerimiz, arkadaşlarımız olan kadınlar, hayatımızın her anında, her alanında erkeklerle yan yana yer almaktadır. 1857 yılında New York’taki bir grevde çıkan yangın sonucu ölen çoğu kadın 129 kişi anısına her yıl kutlanan dünya kadınlar gününü kutluyor, daha güzel yarınlar diliyorum.”

Mehmet Demir’in 8 Mart Kadınlar gününde verdiği öğütlerin AKP içerisinde nasıl bir karşılık bulacağı ise merak konusu. Başbakan Tayyip Erdoğan daha önce bu konuda yaptığı açıklamalarda kadına yönelik şiddeti, “İnsanlık, vicdan dışı vahşet, korkaklık” diye nitelendirmişti.

Kimsesizlerin Kim’i

Kırıkkale İl Başkanının vecizeleri bu kadarla sınırlı da değil. Mehmet Demir, ramazan ayında parti binasında yaptığı bir açıklamada, “Kimsesizlerin kimi olmaya gayret ediyoruz” diyerek ne denli engin bir irfana sahip bulunduğunun sinyallerini daha o zamandan vermişti.

(T24, Yeşil Gazete)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.