GündemManşetSivil ToplumYerel

AKP İstanbul’u yeniden afişledi

0

AKP İstanbul’un tüm noktalarında bu sabah saatlerinde yeniden billboardlara ve bina cephelerine teşekkür afişleri yapıştırdı, kavşaklara pankartlar asmaya başladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasına rağmen, AKP bu sabah saatlerinde istanbul genelinde yeniden afiş ve pankartlar asmaya başladı. Üzerinde Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’nın resminin olduğu afiş ve pankartlarda ‘Teşekkürler İstanbul Gönül Belediyeciliği Kazandı’ yazısı yer alıyor.

CHP’li seçmenler sosyal medya üzerinden duruma tepki gösterdi. Paylaşımlarda, kesin rakamların açıklanmaması ve sayılmayan oyların bulunmasının üzerine bir de tekrar bir afiş çalışması yapılmasının manipülasyon çabası olduğu yorumları yapılıyor.

1 Nisan sabahı yapılan afişleme çalışması, İmamoğlu’nun “Suç duyurusunda bulunacağım. Şu anda yetkisiz durumda bulunan İBB yöneticilerinin talimatıyla belediye çalışanlarına afişleme yaptırılıyor” açıklaması sonrası durdurulmuştu.

Kategori: Gündem

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.