KadınManşetTürkiye

Ağustos’ta en az 49 kadın erkek şiddeti sonucu hayatını kaybetti

0

Geçtiğimiz ağustos’ta erkek şiddeti yüzünden hayatını kaybeden 49 kadının 26’sı evlerinde öldürüldü; hemen hepsinin katili yakınları.

Ağustos 2019’da en az 49 kadının erkek şiddeti nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi. Bu kadınlardan 26’sı evinde öldürüldü. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun raporuna göre, kadın cinayetlerinin yedisi şüpheli ölüm olarak kaydedilirken, 29 kadının neden öldürüldüğü tespit edilemedi, üçü ekonomik bahaneyle, 10’u boşanmak/ayrılmak istemesi, arkadaşlık isteğini reddetmesi gibi kendi hayatına dair karar almak isterken öldürüldü.

14 kadının katili tespit edilemedi

Ağustos ayında öldürülen 49 kadının sekizinin kim tarafından öldürüldüğü tespit edilemedi. 14’ü evli oldukları erkek, sekizi tanıdık/akraba, yedisi birlikte olduğu erkek, üçü eskiden birlikte olduğu ve ayrıldığı erkek, ikisi babası, ikisi eskiden evli olduğu ve boşandığı erkek, ikisi kardeşi, ikisi oğlu ve biri de üvey oğlu tarafından öldürüldü.

Çoğu evinde öldürüldü

Kadınların 26’sı evinde, ikisi yolda, ikisi hastanede, biri işyerinde, biri kafede, biri eğlence mekanında, biri parkta, biri arabada ve altısı sokak ortasında öldürüldü. Öldürülen kadınların birinin baraj gölünde ve birinin ise arazide cansız bedenleri bulundu. Altı kadının nerede öldürüldüğü tespit edilemedi.

 

More in Kadın

You may also like

Comments

Comments are closed.