ManşetTürkiye

Ağaçları izin ve ruhsat almadan kesmişler

0

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ODTÜ’de yurt yapılmak istenen alanın kazı izni ve inşaat ruhsatı olmadığını belirtti.

ODTÜ’de Kredi ve Yurtlar Kurumu’na verilen Kavaklık arazisinde yurt yapımı için günlerdir direnen öğrenciler, alandan zorla çıkarılıp ağaçların kesimine başlandıktan sonra, yapılan işlemlerin hukuksuzluğu ortaya çıktı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yaptığı açıklamada yapılan işlemlerin yasal olmadığını belirterek “Belediyemiz görevlileri yani resmi kamu görevlileri rektörün talimatıyla kampüse sokulmuyor ve görev yapmaları engelleniyor.” dedi.

Taşdelen’in yaptığı paylaşım şu şekilde:

“ODTÜ’de yurt yapılması istenilen alanda, Parselasyon yok, arsa şu anda kadastral parsel konumunda. Bu nedenle kazı izni ve inşaat ruhsatı yok. ODTÜ İmar Planı 12 no’lu plan notuna göre bu işlemleri yapmaya yetkili olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan da bunlar alınmış değil .Bu tespitler üzerine denetim yapmaya giden belediyemiz görevlileri yani resmi kamu görevlileri rektörün talimatıyla kampüse sokulmuyor ve görev yapmaları engelleniyor. Arkadaşlarımız bilahare kampüse girebiliyor ve tespitlerini yapıyor. Bütün bu hukuksuzluklar kabul edilemez. Rektör’e tekrar hatırlatıyorum. Belediye memurunun görevini yapmasını engelleyemezsin. Ruhsat almadan kaçak inşaat yapamazsın. Bu nedenlerle, Belediyemiz görevini yaparak, ruhsatsız şantiye binaları hakkında bugün tarihli zabıt tutmuştur.”

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.