EnerjiManşet

Adana’da nükleer karşıtları Atatürk Parkı’nda buluştu

0

Adana’da nükleer karşıtı aktivistler, 23 Mayıs Cumartesi günü biraraya gelerek Mersin Akkuyu, Sinop ve dünyanın her yerindeki nükleer santrallerin yarattığı ve yaratması muhtemel yıkımı, “Nükleer Karşıtı Forum”da masaya yatırdılar.

36

Adana Nükleer Karşıtı Platform’un sosyal medya üzerinden yaptığı çağrılarla Atatürk Parkı’nda toplanan nükleer enerji karşıtları, oluşturdukları forum ile nükleer santralini tartıştılar. Mühendis, doktor, eğitimci, bir çok meslek grubundan temsilcilerin katıldığı nükleer enerji karşıtı forumda söz alan katılımcılar, “Biz çocuklarımıza temiz bir çevre bırakmak istiyoruz. Radyasyonla kirlenmiş bir dünya istemiyoruz” dediler.

Atatürk Parkı’ndaki Nükleer Karşıtı Forumda çok sayıda kişi düşüncelerini dile getirdi. paylaştı. Bu arada değişik meslek gruplarının oluşturduğu “Kibele ritim grubu” tarafından foruma katılanlara müzik dinletisi sunuldu.

Adana NKP  (Nükleer Karşıtı Platform) bileşenleri, foruma katılanların nükleer santral ile ilgili sorularını yanıtladı, nükleer santrallerle ilgili bilgiler verdi. Dünyanın özellikle Japonya’da yaşanan fukuşima Nükleer Santrali faciasından sonra bu tür enerji üretiminden vazgeçmeye başladığı dile getirildi.

İstanbul’daki nükleer karşıtı eylem haberi için tklynz

Mersin’deki nükleer karşıtı eylem haberi için tklynz

Fotoğraflar: Aziz Uslu

(Milliyet, Yeşil Gazete)

More in Enerji

You may also like

Comments

Comments are closed.