ManşetTürkiye

Adalet Yürüyüşü’nde 23. gün

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu‘nun tutuklanması sonrası başlatılan “adalet yürüyüşü”nde bugün 23. gün. 420 kilometrelik yürüyüşte bugüne dek yaklaşık 384 kilometre yol katedildi.

Dün yürüyüş öncesi açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, zaman zaman kortejin “protesto edildiğini” hatırlatarak “Biz Türkiye’nin en barışçıl eylemini yapıyoruz. 450 kilometreyi kimsenin burnu kanamadan, tek bir kötü söz söylemeden, bizim gibi düşünmeyenleri alkışlayarak yolumuza devam ediyoruz. Bazı çevrelerde ciddi endişeler yarattı bu” dedi. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, bu yürüyüşü adalet adı altında yapıyoruz. 80 milyon için yapıyoruz. Adalet ihtiyacı hepimizin orak ihtiyacı. Yine bazı çevreler ‘Siz yürüyorsunuz ama biz izin veriyoruz’ diyorlar. Ne demek sizin veriyorsunuz? Bu bizim anayasal hakkımız. Adalet istemek ne zamandan beri birilerinin iznine, lütfuna bağlı? Pazar gününe yaklaşıyoruz. İnşallah hiç kimsenin burnu kanamadan hep birlikte Maltepe’de olacağız. Bu yürüyüşü niçin yaptık, ne istiyoruz; bunları anlatacağız.”

Kılıçdaroğlu, 22. gün etabı sırasında iktidar kanadının “Biz izin veriyoruz”  şeklindekş açıklamalarına da tepki göstererek, “Adalet istemek ne zamandan beri birilerinin iznine bağlı oldu” ve niyetlerinin barışçıl geçen yürüyüşlerini pazar günü de barışla noktalamak olduğunu da sözlerine ekledi

Yürüyüşün 23. gün etabı ile İstanbul’a da giriş yapılmış olacak.

 

(T24)

Kategori: Manşet