ManşetTürkiye

6 yaşındaki çocuğa gaz kapsülü

0
cocukDiyarbakır Sur Mahallesi’nde polisin attığı bir gaz bombası iddiaya göre bir evin penceresinden içeriye girerek 6 yaşındaki Volkan Avşar’ın yüzüne isabet etti.
Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde yol kapatan göstericilere, polis, göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti.
Cizre’de dün akşam saatlerinde Nusaybin Caddesi ile Dörtyol Kavşağı’nda göstericiler, yol kapatıp, eylem yaptı. Polisin gaz bombası ve tazyikli su ile müdahalede bulunduğu göstericiler, polislere molotof, havai fişek ve taşlarla karşılık verdi.
Sur Mahallesi’nde polisin attığı bir gaz bombası iddiaya göre bir evin penceresinden içeriye girerek 6 yaşındaki Volkan Avşar’ın yüzüne isabet etti. Bunun üzerine aile dışarıya çıkarak, polis ve göstericilere tepki gösterip olayları sonlandırmalarını istedi. Mahalle sakinlerinin de tepkisi üzerine olaylar yatıştıktan sonra yaralanan çocuk ailesi tarafından Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Volkan Avşar’ın tedavisi sürerken annesi Kadriye Avşar, “Yemek hazırlarken çocuğumun odada kanlar içinde kaldığını gördüm” dedi.
(Cumhuriyet)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.