ManşetTürkiye

50 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen temizlik görevlisi tutuklandı

0

Mardin’in Derik ilçesine bağlı Göktaş Köyü İlköğretim Okulu’nda çalışan temizlik görevlisi 43 yaşındaki M.Ş.Y., eğitim gören yaşları 8 ile 12 arasında değişen 50 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Bir cinsel istismar vakası daha yaşandı. Mardin’in Derik ilçesine bağlı Göktaş Köyü İlköğretim Okulu’nda çalışan temizlik görevlisi 43 yaşındaki M.Ş.Y., çalıştığı okuldaki çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Mardin’in Derik İlçesi’ne bağlı Göktaş Köyü’ndeki ilköğretim okulunda eğitim gören bir kız çocuğu, ailesine, okulda temizlik görevlisi olarak çalışan evli ve 3 çocuk babası M.Ş.Y.’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Aile de durumu okul yönetimine bildirdi. Rehber öğretmenin diğer öğrencilerle yaptığı görüşmede, M.Ş.Y.’nin çok sayıda çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

Olayın Derik Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilmesi üzerine soruşturma başlatıldı. Pedagog eşliğinde okulda eğitim gören bütün öğrencilerin ifadesi alındı. Öğrencilerden 50’si, değişik zamanlarda M.Ş.Y.’nin cinsel istismarına maruz kaldıklarını söyledi.

Gözaltına alınan M.Ş.Y., 22 Mart günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine kondu.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Tutuklanan temizlik görevlisi M.Ş.Y.’nin kuzeni olan köy muhtarı Haydar Yaşar, köyde çekememezlik durumlarının olduğunu ve olayın iftiradan kaynaklanmış olabileceğini söyledi.

Yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirten köylüler ise, “Böyle bir olayın doğruluğunun kanıtlanması halinde yazıklar olsun. Ama iftira ise Allah kurtarsın” dediler.

(Hürriyet)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.