Kültür-SanatManşet

12 Ocak’ta başlayacak 6. Pembe Hayat KuirFest’te tüm gösterimler ücretsiz

0

Pembe Hayat  LGBTT Dayanışma Derneği’nin düzenlediği 6. Pembe Hayat KuirFest, 12 – 19 Ocak tarihlerinde Ankara, 27 – 29 Ocak tarihlerinde ise İstanbul’da seyircileriyle buluşmak için geri sayıma başladı.

Bu yıl festivalin takipçilerine sürprizi ise, tüm gösterimlerin ücretsiz olarak gerçekleşecek olması. KuirFest, kuir kültürü yaygınlaştırmak ve toplumsal dayanışmayı genişletmek adına festival film ve etkinliklerini seyircisiyle ücretsiz olarak buluşturacak!

74

Altıncı kez gerçekleşecek olan KuirFest, 12-19 Ocak tarihleri arasında Ankara’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve  Alman Kültür Merkezi’nde, 27-29 Ocak tarihleri arasında ise İstanbul’da Pera Müzesi’nde takipçileriyle bir araya gelecek.

72

Pembe Hayat KuirFest, altıncı yılında da başta sinema olmak üzere, edebiyat, müzik performans ve video gibi pek çok türü bir araya getiriyor. Festival programında dünyanın dört bir yanından kuir yapımlar yer alıyor. Festival’in değişmeyen bölümlerinden ‘Gökkuşağının Altında’ dünyanın farklı ülkelerinden kurmaca uzun metrajlara yer verirken, ‘Kuir Belgeseller’ bölümünde ise yine geçtiğimiz yıl öne çıkan belgeseller bulunuyor. Festival  programına geçen yıl dâhil olan ‘Kuir Kısalar Yarışması’ 6. KuirFest’te de büyüyerek devam ediyor. Programda ayrıca kuir sinema tarihinden kült yapımlar, Türkiye’den güncel örnekler ve tematik kısa seçkileri yer almaya devam edecek.

KuirFest, etkinlikleriyle Ocak ayını ısındırmayı hedefliyor ve takipçilerine dopdolu bir festival deneyimi vaat ediyor. KuirFest ekibi tüm izleyicilerine festival programı ve ayrıntılar için takipte kalın müjdesini de şimdiden veriyor.

6. KuirFest için takip etmeniz gereken sosyal medya hesapları ise şöyle:

[email protected]n / http://festival.pembehayat.org/ / www.twitter.com/kuirfest /

www.facebook.com/PembeHayatKuirFest

 

(Yeşil Gazete)

You may also like

Comments

Comments are closed.