LGBTİ+Manşet

10. Pembe Hayat Kuirfest afiş sergisi için başvuru süresini uzattı: Son tarih 25 Ağustos

0

Bu yıl 10’uncu yılını kutlayan Pembe Hayat Kuirfest, her yıl gerçekleştirilen festival kapsamında film gösterimleri, piknikler, söyleşiler, paneller, partiler ve atölyelerin yanı sıra bir de sergi hazırlanıyor.

Katılımcıları “Hayalimdeki Festivaller, Hayalimdeki Afişler” adlı sergiye afiş/poster tasarlamaya davet eden festival komitesi, çağrı metninde şunları aktardı:

“Pandemi ve baskıcı politikalar nedeniyle, kültür-sanat faaliyetlerinin durma noktasına geldiği bir dönemin ardından, kuirfeminist öfkemizi de yanımıza alarak, içinde bulunduğumuz günlerde kendini daha da açıkça ifşa eden, çürümüş baskın düzen ve zihniyetlerden çıkış yolları arıyoruz. Hepimiz için nefes olabilecek, beraber hayalini kurabileceğimiz etkinlikleri şanlatmak ve geleceğe yönelik kuir kültürel-politik ihtimalleri çoğaltmak için sizlerin katkılarını bekliyoruz.

‘Olsa ne güzel olurdu’ posterleri

Gerçek hayatta mümkün olmasından bağımsız olarak, olsa ne güzel olurdu diyebileceğiniz LGBTİ+/kuir sinema, sinevizyon, tiyatro, panel, söyleşi, sergi, konser, festival, parti, panel, piknik, atölye, eylem, vb. yani valiliklerin yasaklamaya cüret ettiği herhangi türden bir etkinliği duyuran posteriniz 25 Ağustos tarihine kadar ‘Hayalimdeki Afişler’ konu başlığı ile [email protected] adresine gönderin! Sadece analog tasarım olarak yapılmış ve dijital versiyonu olmayan eserleri  25 Ağustos tarihine kadar Barın Han, Boyacı Ahmet Sokak No:4, Binbirdirek Mahallesi, Çemberlitaş/İstanbul, Türkiye 34122 adresine gönderebilirsiniz.”

“Hayalimdeki Festivaller, Hayalimdeki Afişler” sergisi için son başvuru tarihi 25 Ağustos 2021. Gönderilen eserler, bir ay boyunca bağımsız sanat mekanı Barın Han’da sergilenecek.

 

More in LGBTİ+

You may also like

Comments

Comments are closed.