EğitimKoronavirüs SalgınıManşet

Yüz yüze eğitimde üçüncü aşama: 5 ve 9’uncu sınıflar okulda

0
Milli Eğitim Bakanlığı‘nın (MEB) koronavirüs salgını (Covid-19) nedeniyle yaptığı planlamalar doğrultusundaki üçüncü aşamada, 5 ve 9’uncu sınıf öğrencileri, yüz yüze eğitime bugün başladı.
 
Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gitmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak. Bu öğrenciler uzaktan eğitimle derslerine devam edecek. Tüm öğrenciler devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu olacak ve tüm konu ile kazanımlardan yapılacak ölçme ve değerlendirmelere katılacak.
 
Yüz yüze eğitimde, resmi ve özel ortaokul 5’inci sınıflarda haftada iki gün toplam 12 ders saati (2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında haftada iki gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7) uygulanacak. Lise 9’uncu sınıflarda ise haftada iki gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.

30 dakika ders, 10 dakika teneffüs

Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak.

Ortaokul 5’inci sınıflarda Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri; imam hatip ortaokul 5’inci sınıflarda ise Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi, Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek.

9’uncu sınıf öğrencilerinin, ortak, seçmeli ve mesleki derslerin tümünden sorumlu olduklarından, okul yönetimince belirlenen dersleri yüz yüze eğitim yoluyla, bunların dışında kalan dersleri ise uzaktan eğitim yoluyla tamamlamaları gerekiyor.

Kategori: Eğitim

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.