ManşetTürkiye

Yedikule Bostanları imar planı belediye meclisine iade edildi

0

Yedikule Bostanları üzerindeki ‘imar planı tadilatı’ İBB Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapılan yazılı açıklama ile belediye meclisine iade edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Belediye Meclisi’nde görüşülerek kabul edilen, Fatih İlçesi Yedikule Mahallesi ile ilgili “Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Tadilatını” yeniden değerlendirilmek üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne iade etti.

30...

Topbaş yazılı yaptığı açıklamada, iade kararına ilişkin  “Yedikule Mahallesi’ndeki söz konusu alanın asli niteliğinin korunması ve geleceğe taşınması için daha kapsamlı bir çalışmaya imkan sağlamak amacıyla ilgili plan tadilatı kararı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne iade edilmiştir” dedi.

Yapılacak çalışmalara ışık tutması için tarihçiler, bilim insanları, mahalle sakinleri ve ilgililerin katılacağı bir çalıştay düzenlenmesinin faydalı olacağı düşünülmektedir denilen açıklamada, “Söz konusu plan tadilatı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne iade edilmekle birlikte, bu plan tadilatına gerekçe oluşturan Yedikule Mahallesi sakinlerinin talepleri (Güvenlik-Aydınlatma-Çevre Temizliği eksikliği) hızla ele alınıp çözüme kavuşturulacaktır” açıklamasında bulunuldu.

(Radikal)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.